Τη μνήμη του αντιδημάρχου Μαλεβιζίου Γιώργου Μαρκατάτο, τίμησε χθες ο Δήμος Μαλεβιζίου, που προχώρησε στην ονοματοδοσία οδού, στην Δημοτική Ενότητα Γαζίου με το όνομά του υλοποιώντας απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου Μαλεβιζίου από το 2017.
Ο Γιώργος Μαρκατάτος υπηρέτησε με ήθος και ανιδιοτέλεια το Δήμο Γαζίου και μετέπειτα τον Δήμο Μαλεβιζίου ως αντιδήμαρχος και πρόεδρος Οργανισμών, με γνώμονα πάντα το συμφέρον των συμπολιτών του.
Η τελετή ονοματοδοσίας έγινε χθες στο Πολύδροσο Γαζίου, πρόκειται για την ανώνυμη οδό (ποδηλατόδρομος) που συνδέει το Πολύδροσο με τη λεωφόρο Ανδρέα Παπανδρέου στην Αμμουδάρα.
Στην τελετή παρευρέθηκε και ο περιφερειάρχης Κρήτης, κ. Σταύρος Αρναουτάκης.