Ο Δήμος Ζωγράφου γνωστοποίησε πως η ημέρα της κηδείας του μεγάλου καλλιτέχνη Σταμάτη Κόκοτα άλλαξε και τελικά θα πραγματοποιηθεί αύριο Τετάρτη 5 Οκτωβρίου στο Κοιμητήριο.
Όπως τονίζεται μεταξύ άλλων: «Ο εκλιπών ήταν παλιός Ζωγραφιώτης αλλά και Δημοτικός Σύμβουλος και η προσφορά του στην πολιτιστική και καλλιτεχνική ζωή της Ελλάδας είναι ανεκτίμητη.
Η κηδεία του Σταμάτη Κόκοτα μετά από πρόταση του Δημάρχου Βασίλη Θώδα και έγκριση του Δημοτικού Συμβουλίου, θα γίνει με δημοτική δαπάνη, στον Ι.Ν. Αγίου Κωνσταντίνου & Ελένης του Δημοτικού Κοιμητηρίου Ζωγράφου, την Τετάρτη 5 Οκτωβρίου 2022, στις 12:30 μ.μ».