σουπερ λιγκ super league

Βροχή έπεσαν τα γκολ και οι ισοπαλίες στην επανέναρξη  της Σούπερ Λιγκ με την 4η αγωνιστική. Πέντε από τα έξι ματς που έγιναν έληξαν χωρίς νικητή μεταξύ αυτών και τα δυο πρώτα ντέρμπι του πρωταθλήματος.

Στην Φιλαδέλφεια ΑΕΚ και Ολυμπιακός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1 με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 22’ με τον Πόνσε και τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν με τον Ελ Κααμπί στο 38’.

Στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ΠΑΟΚ και Άρης έμειναν στο 0-0 στο μοναδικό παιχνίδι μέχρι τώρα της αγωνιστικής που δεν είχε γκολ.

Ο Παναθηναικός πέρασε… αέρας από το Αγρίνιο σκορπώντας τον Παναιτωλικό με το εμφατικό 5-0 και πρωταγωνιστή τον Μπερνάρ που πέτυχε χατ-τρικ (13’, 45’, 64’). Τα άλλα δυο γκολ σημείωσαν οι Αιτόρ (86’-πέναλτι), Μάγκνουσον (93’).

Αστέρας Τρίπολης και ΠΑΣ Γιάννινα μοιράστηκαν γκολ, βαθμούς και εντυπώσεις μένοντας στην ισοπαλία με σκορ 2-2. Δυο φορές προηγήθηκαν οι Γιαννιώτες  με Τζίμα (16’), Μπάλαν (28’) και ισάριθμες ισοφάρισαν οι Αρκάδες με Άλβαρες (21’), Κρεσπίς (45’). Ματσάρα έγινε στην Καισαριανή όπου οι νεοφώτιστοι Κηφισιά και Πανσερραικός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 4-4 κι αφού οι Σερραίοι προηγήθηκαν στο 22’ με 3-0.

Σκόραραν οι Δεληγιαννίδης (4’), Στάικος (12’), Μπέργκστρομ (22’). Στο τέλος του ημιχρόνου αποβλήθηκε ο Χάγεκ Τόμας και στο β’ μέρος έγινε η μεγάλη ανατροπή. Ο Κωνσταντακόπουλος (56’) και ο Οζέγκοβιτς στο 72’ μείωσαν σε 2-3, ο Πηλέας στο 77’ έκανε το 2-4 και στις καθυστερήσεις ο Τετέι στο 96’ και ο Μποτία στο 101’ διαμόρφωσαν το τελικό 4-4.