ΑΡΓΥΡΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΠΑΛΗΣ ΥΠΟΤΑΓΗΣ ΣΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ Παγκόσμιος ξανά ο Γιάννης Καργιωτάκης

Το χάλκινο μετάλλιο στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Πάλης υποταγής Ανδρών κατέκτησε ο Νίκος Πολύδωρος στη Βαρσοβία.

Ο Ελληνας πρωταθλητής αγωνίστηκε στα 77κ. της κατηγορίας Gi και πραγματοποίησε σπουδαία εμφάνιση ανεβαίνοντας για δεύτερη διαδοχική χρονιά στο βάθρο.

Ο Ηρακλειώτης Γιάννης Καργιωτάκης απέδειξε για μια ακόμη φορά γιατί είναι ο καλύτερος αθλητής διαχρονικά στην Πάλη υποταγής.

Σε ακόμα μία διοργάνωση ήταν αξιόμαχος κι έφτασε μία ανάσα από το μετάλλιο. Στα 130κ. ηττήθηκε στον μικρό τελικό από τον Αμερικανό Χάνσεν και δε μπόρεσε να ανέβει στο βάθρο, μένοντας στην 4η θέση.

Τέλος, στα 100κ. της κατηγορίας Gi ο Ηλίας Μπούκης έφτασε μία ανάσα από τον αγώνα για το χάλκινο μετάλλιο, αλλά στα ρεπεσάζ ηττήθηκε από τον Λι (Κιριγστάν).