Στιγμιότυπο από το χθεσινό φιλικό του ΠΟΑ με τον Αλμυρό

Ο Αλμυρός ήταν ο νικητής στο χθεσινό φιλικό της Γ’ Εθνικής με τον ΠΟΑ στο Ατσαλένιο. Η ομάδα του Γαζίου έκανε την ανατροπή και πήρε την φιλική νίκη με 2-1 σε ένα ματς που κατά κάποιο τρόπο αποτέλεσε ένας είδος πρόβας τζενεράλε 10 μέρες πριν την σέντρα του πρωταθλήματος.

Όλο το ματς ήταν τα τελευταία 15 λεπτά διάστημα στο οποίο σημειώθηκαν και τα τρία γκολ. Στο πρώτο έγιναν φάσεις αλλά οι δυο ομάδες δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα.

Η πιο σημαντική στιγμή  στο πρώτο ημίχρονο ήταν  για τον Αλμυρό με την εκτέλεση φάουλ του Χαντί στο 39′ να αποκρούεται από τον Καβουσάκη.

Στο β΄ μέρος  ο Αλμυρός μπήκε δυνατά και είχε δύο  ευκαιρίες με του Καστελλιανάκη και Λεόν, ενώ ο ΠΟΑ από την πλευρά του είχε τις στιγμές του, με τους Μπέη και Κεραλάκη.

Ο ΠΟΑ πήρε προβάδισμα στο 76’ όταν μετά από σέντρα του Νάτου, ο Κεραλάκης με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Οι φιλοξενούμενοι πάντως απάντησαν άμεσα και μάλιστα δυο φορές κάνοντας την ανατροπή. Ο Κοιλιάρας με απευθείας εκτέλεση κόρνερ έκανε το 1-1 στο 81′ και λίγα λεπτά αργότερα ο  Τουργαΐδης μετά από ομαδική προσπάθεια έκανε  το 1-2 που ήταν και το τελικό σκορ σε ένα παιχνίδι που βγήκαν χρήσιμα συμπεράσματα για τους δυο προπονητές.

ΠΟΑ: Καβουσάκης, Χαρίτος, Χατζηανδρέου, Ψαρράς, Κασσωτάκης, Ικεότσα, Γωνιανάκης, Βοργιάς, Σφυρογιάννακης, Νύκταρης, Καϊμακαμούδης. Έπαιξαν και οι: Μπέης, Κεραλάκης, Νάτος

ΑΛΜΥΡΟΣ: Χανιωτάκης, Κοντογιάννης, Πατινιώτης, Γιαλούσης, Παπαδομιχελάκης, Ενγκουέμ, Βουιδάσκης, Λεόν, Χαντί, Βακράκος, Νικολακάκης. Έπαιξαν και οι: Γκόγκος, Τσαγκαράκης, Ξενοκτιστάκης, Παρασκάκης, Κοιλιάρας, Πακιουφάκης, Κουτάντος, Τουργαΐδης, Ρέγιες, Καστελλιανάκης, Κοκολογιαννάκης.