Φάση από το χθεσινό παιχνίδι της Μικτής ΕΠΣΗ στη Ρόδο

Τον πρώτο της ιστορικό βαθμό απέσπασε η Μικτή Κ15 Γυναικών της ΕΠΣΗ στο νεοσύστατο Πανελλήνιο πρωτάθλημα που διοργανώνει η ΕΠΟ.

Οι παίκτριες της Γιάννας Δούκα, αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 με την αντίστοιχη ομάδα της ΕΠΣ Δωδεκανήσου, σε αναμέτρηση που έγινε χθες το πρωί στο γήπεδο Παστίδας στη Ρόδο, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής.

Παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο α’ ημίχρονο με γκολ της Παπαδοπούλου, οι παίκτριες της Μικτής ΕΠΣΗ κατάφεραν στην επανάληψη να φτάσουν στην ισοφάριση χάρη σε τέρμα της Πεδιαδιτάκη, η οποία είχε περάσει αλλαγή στο ματς.

Υπενθυμίζεται ότι στον ίδιο όμιλο βρίσκονται και τα Χανιά που είχαν κερδίσει με 4-3 στην πρεμιέρα το Ηράκλειο.

ΕΠΣ Δωδεκανήσου: Σακκομήτρου, Πιζάνια, Μπρόκου, Κουδούνη, Μαρία, Τσάπου, Ογουτμέν, Παπαδοπούλου, Καμπουράκη, Πετρίδη, Σβύνου

ΕΠΣ Ηρακλείου: Γραμματικάκη, Παπαδάκη, Συντυχάκη, Σωμαράκη, Καρναμουράκη, Δεττοράκη, Μοσχάμπαρη, Πατεράκη, Αποστολάκη, Σπαθαράκη, Ηλιοπούλου.

Έπαιξαν και οι: Ροβυθάκη, Ζιάγκαλου, Χρονάκη, Χατζησυμεών, Πεδιαδιτάκη, Παπατζανάκη.