Εκρηκτικός ο ΟΦΗ ισοπέδωσε με 4-0 τον Πανσερραϊκό

Ενας διαφορετικός και ανανεωμένος ΟΦΗ εμφανίστηκε σήμερα στο “Γεντί Κουλέ”, δίνοντας (επιτέλους) χαρά στον κόσμο του που γύρισε μετά από 2 μήνες στο γήπεδο.

Η ομάδα του Ηρακλείου συνέτριψε με 4-0 τον Πανσερραϊκό στο ντεμπούτο του Τραϊανού Δέλλα στον πάγκο της, παίρνοντας βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Το ματς κρίθηκε ουσιαστικά μέσα σε 9 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ισέκα να πετυχαίνει δύο γκολ (23′, 32′) και τον Λαμπρόπουλο να σκοράρει ενδιάμεσα (29′). Το σκορ έκλεισε ο εξαιρετικός  Μπάκου στο 79′, ο οποίος είχε και δύο ασίστ.

Ο ΟΦΗ έβαλε τέλος σε σερί πέντε ηττών σε πρωτάθλημα και Κύπελλο και έφτασε τους 23 πόντους, όσους ακριβώς έχει και η ομάδα των Σερρών.

OΦΗ (Δέλλας): Μπάουμαν, Λάρσον (Μαρινάκης 46′), Λαμπρόπουλος, Βούρος, Θοράρινσον, Μπάκιτς, Γκαγιέγκος, Μπάκου, Ριέρα, Τοράλ (Νέιρα 61′), Ισέκα.

Πανσερραϊκός (Γκαρσία): Xόβαν, Διαμαντής (Ντανκερλούι 46′), Μπέργκστρομ, Θυμιάνης, Δεληγιαννίδης, Ουεντραόγκο (Στάικος 46′), Μορέιρα (Οικονόμου 46′), Μούργος (Χατζηστραβός 46′), Τομάς, Ουάρντα, Άλεξιτς.