Εκτός έδρας Αναγέννηση και “Ηράκλειο” ΟΑΑ

ΟΛΗ Η ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΤΡΙΗΜΕΡΟΥ / ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ “ΜΙΚΡΩΝ” ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΗΣ ΕΚΑΣΚ

Αγίου Μηνά αύριο, προστάτης του Ηρακλείου, και οι ομάδες μπάσκετ της πόλης που αγωνίζονται στις Εθνικές κατηγορίες παίζουν εκτός έδρας, ενώ ο ΟΦΗ έχει ρεπό στην Β’ Εθνική (National League 1).

Αναλυτικά η αγωνιστική κίνηση στο μπάσκετ.

National League 1

Πρωτέας Β.-Αναγέννηση, 11/11, 3.30 μ.μ.: Λιότσιος, Μακρόπουλος , Τσάλας (παρ. Φλώρος).

National League 2 (Γ’ Εθνική)

ΑΟΚ Χανιά-Πεύκη (12/11), 4.30 μ.μ. Μπαβέλας – Νικολίας – Σπυρόπουλος (κομ. Χριστινάκης)

Ελευθερία Μ.-’Ηράκλειο” ΟΑΑ (12/11), 5 μ.μ. Χαινά, Τσατταλού, Τζανετάκης (Φιλίππου)

Για την 6η αγωνιστική της Α1 ανδρών θα γίνουν τα εξής παιχνίδια:

11/11

Απόλλων Π.-ΠΑΟΚ 5.15 μ.μ., Ολυμπιακός-Προμηθέας Π. 8,15 μ.μ.

12/11

Αρης-ΠΑΟ 5.15 μ.μ., Περιστέρι-Καρδίτσα, 8.15 μ.μ.

13/11

ΑΕΚ-Κολοσσός 5.15 μ.μ. Λαύριο-Μαρούσι, 8.15 μ.μ.

  • Οι Κρήτες διαιτητές θα διευθύνουν τα εξής παιχνίδια:

Χριστινάκης, Αρης-ΠΑΟ (Α1, 12/11)

Κατραχούρας, Λαύριο-Μαρούσι (Α1, 13/11)

Σκανδαλάκης, Μίλων-Εσπερος (Α2, 12/11)

Κατσαπρακάκης-Γ.Πετράκης, Δάφνη-Τα Φανάρια Νάξου (Β’ 12/11)

Ξυλάς, Νηαρ Ηστ – Πανελλήνιος (Β’ 11/11)

3η αγωνιστική ανδρών ΕΚΑΣΚ

Για τα τοπικά πρωταθλήματα μπάσκετ της ΕΚΑΣΚ έχουμε:

 Σάββατο (11/11)

Άνδρες (3η αγ)

Ηρόδοτος-Ιεράπετρα, 7 μ.μ., Αλ/σος

Ρέθυμνο-Ασκηση, 7 μ.μ.

Χανιά-Ακαδημία Ρ., 7 μ. μ., Κλαδισός

ΟΑΧ-Κύδων, 9 μ.μ. Κλαδισός

Πεδιάδα-Αγ. Νικόλαος, 7 μ.μ. Χερ/σος.

Ρεπό: Εργοτέλης

Παίδες Α’

Εργοτέλης-ΟΑΧ, 3 μ.μ. Αλ/σος

Ανδρογέας-ΑΟΚ Χανιά, 5 μ.μ. Αλ/σος

ΑΣΚΗΣΗ-ΟΦΗ, 9 μ.μ., Αλ/σος

Κύδων-”Ηράκλειο” ΟΑΑ, 2 μ.μ. Χανιά

Ιεράπετρα-Ηρόδοτος, 4 μ.μ.

Παίδες Β’

Ρέθυμνο 1-Ακρωτήρι, 11 π.μ.

Αγ. Νικόλαος-Ιεράπετρα, 12 μ.

Μεσσαρά-Πεδιάδα, 2 μ.μ. Μοίρες

Σητειακός-Ανδρογέας 2, 4 μ.μ.

ΟΦΣ Χανίων-ΟΦΗ 2, 2 μ.μ. Σούδα

Αναγέννηση-”Ηράκλειο” 2, 4 μ.μ. Μελέσες

Ρέθυμνο 2-Χανιά, 3 μ.μ. Περιβόλια

Ακαδημία-Πλατανιάς, 5 μ.μ., Περιβόλια

Εφήβων Α’

Κύδων-”Ηράκλειο” 4 μ.μ, Χανιά

Κορασίδες

Εργοτέλης-ΟΑΧ, 1 μ.μ. Αλ/σός

 Κυριακή (12/11)

Εφήβων Β’

“Ηράκλειο” 2 – ΟΑΣΗ, 1 μ.μ. Λίντο

Ηρόδοτος 2 – Μεσσαρά 3 μ.μ. Αλ/σος

Χανιά-Ακαδημία, 12.30 μ. Κλαδισσός

ΟΑΧ-Πεδιάδα, 2μ.μ. Κλαδισός

Κύδων 2 – Ασκηση, 1 μ.μ. Χανιά

Αναγέννηση-Αγ. Νικόλαος 1 μ.μ. Μελέσες

Εφήβων Α’

Ρέθυμνο-Ακρωτήρι, 12 μ., Ρέθυμνο

ΑΟΚ-Ανδρογέας, 5 μ.μ.

ΑΟΚ Χανιά-Εργοτέλης, 3μ.μ. Χανιά

ΟΦΗ-Ηρόδοτος, 6.30 μ.μ. ΒΑΚ

Γυναικών

Εργοτέλης-Αρκάδι, 3 μ.μ., Λίντο

Παίδων Β’

ΟΦΗ 3 – Ηρόδοτος 2, 2 μ.μ. ΒΑΚ

Κορασίδων

ΟΦΗ-Κύδων, 12 μ., ΒΑΚ

  • W. Rising Stars αρχίζει για τις γυναίκες του Ανδρογέα με τους πρώτους αγώνες να γίνονται στην Εύβοια αυτό το τριήμερο (10-12/11).

Τα παιχνίδια που θα δώσει ο Ανδρογέας στον α’ γύρο:

Παρασκευή 10/11

ΚΓ Αυλίδας 20.30: Ολυμπιακός-Ανδρογέας

Σάββατο 11/11

ΚΓ Αυλίδας 14.30: Ανδρογέας-Πιερικός Αρχέλαος

Κυριακή 12/11

ΚΓ Βασιλικού 10.00: Ολυμπιακός Βόλου-Ανδρογέας.

 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Παίδων

Ανδρογέας-Ασκηση             50-37

Ανδρογέας 2-Αγ. Νικόλ.     30-37

Ηράκλειο 2 -Σητειακος       81-38

ΑΟΚ Χανιά-Ηρόδοτος         84-53

“Ηράκλειο” ΟΑΑ-ΑΟΚ Ιερ. 83-41

ΟΦΗ 2 - Ρέθυμνο BC 2        72-35

OΦΗ-Εργοτέλης                   83-46

Μεσσαρά-ΟΦΗ 3                  33-37

Πεδιάδα-ΑΟΚ Ιεράπετρα   105-21

Ηρόδοτος 2-Αναγέννηση    45-47

Κορασίδων

Ανδρογέας-Αρκάδι          16-72

Ηρόδοτος-Εργοτέλης     34-52

ΟΑΧ-ΟΦΗ                        48-49

Εφήβων

Ανδρογέας-Ακρωτήρι     70-58

Ασκηση-Χανιά BC           78-54

Εργοτέλης-Ρέθυμνο       79-65

ΑΟΚ Ιεράπετρα-ΟΦΗ    52-68

Αγ.Νικόλαος-ΟΑΧ           51-62

Μεσσαρά-Ηράκλειο 2   50-73

ΟΑΣΗ-Κύδων 2               60-28

Πεδιάδα-Ηρόδοτος 2     58-42

Ακαδημία-Αναγέννηση 80-49

Νεανίδων

Εργοτέλης-ΟΑΧ                34-67

Αρκάδι-Ανδρογέας        23-59

Κύδων-Ηρόδοτος            13-70

Μπορεί επίσης να σας αρέσει