ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚ 2: Δυσκολεύουν τα πράγματα για τον Ηρόδοτο

ΤΡΙΤΗ ΗΤΤΑ ΣΕ ΙΣΑΡΙΘΜΑ ΜΑΤΣ ΣΤΗ SUPER LEAGUE 2, ME 3-0 ΣΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

180

Ούτε στην τρίτη του προσπάθεια τα κατάφερε ο Ηρόδοτος. Η ομάδα της Νέας Αλικαρνασσού γνώρισε μια ακόμα ήττα αυτή την φορά στην Ηλιούπολη με σκορ 3-0 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ 2 και παραμένει ουραγός έχοντας για την ώρα στην πλάτη της και το -9.

Ο Ηρόδοτος στάθηκε καλά στο πρώτο μέρος όπου θα μπορούσε να σκοράρει στο 35΄  με τον Φαλκάο και  τον Περιστερίδη να αποκρούει το πλασέ του Βραζιλιάνου μέσα από την περιοχή.

Αντί να γίνει το 0-1 έγινε το 1-0 στο 39΄με τον Βασιλείου να σουτάρει έξω από την περιοχή και να ανοίγει το σκορ για την Ηλιούπολη.

Όσο άσχημα τελείωσε το πρώτο μέρος τόσο άσχημα ξεκίνησε το δεύτερο καθώς στο 47΄ ο Μπαστακός κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του με εντυπωσιακό σουτ έξω από την περιοχή για το 2-0.

Ο Ηρόδοτος προσπάθησε να αντιδράσει και  στο 51΄ είχε ευκαιρία με τον Φαλκάο για να μειώσει και σαν να μην έφτανε αυτό ήρθε η χαριστική βολή στο   59΄  με τον  Πολίμο να πετυχαίνει το τρίτο γκολ των γηπεδούχων και να διαμορφώνει το τελικό  3-0.

Να σημειωθεί ότι εκτός των άλλων  ο Ηρόδοτος είχε την ατυχία να χάσει με τραυματισμούς  δυο παίκτες στο α΄ μέρος τον Γρηγορόπουλο στο 29’, αλλά και τον Μασάδο στο 35΄ που έγιναν αναγκαστική αλλαγή.

Διαιτήτευσε ο Κουκουλάς (Λέσβου)

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: Περιστερίδης, Πολίμος (84’ Κωστόπουλος), Μπουσάι, Κρητικός (84’ Ανδρέου), Muriel, Γκοτσούλιας, Τσαφταρίδης (70’ Diaz), Τριανταφυλλάκος (77’ Κρέτση), Βασιλείου, Μπαστακός, Hebert (70’ Bάρκας).

ΗΡΟΔΟΤΟΣ: Crosta, Μακρυδάκης, Ροκάκης, Ζιώγας, Γρηγορόπουλος (29’′ Κριεζίου), Σουρνάκης (58’ Ελιο Τζούνιορ), Μασάδο (37’ Φουάσης), Χαλκιαδάκης-Φαζός, Φράγκος (59’′ Γκίνη), Βρετός, Φαλκάο.

Για το πρωτάθλημα της Κ19 SL2 Ο Ηρόδοτος γνώρισε την ήττα από την Ηλιούπολη με σκορ 7-0.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (3η αγ.)

Καλαμάτα-Παναχαική     0-0

Ηλιούπολη-Ηρόδοτος     3-0

Επισκοπή-Χανιά               0-2

Αιγάλεω-ΑΕΚ Β                  1-1

Καλλιθέα-ΟΦΙ                   (15:15)

Απόλλων-Ολυμπιακός Β (αναβ)

ΠΑΟ Ρουφ-Κηφισιά        (αναβ)

Ρεπό: Προοδευτική

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

               ΑΓ.      ΒΑΘ.     ΓΚΟΛ

1.Καλαμάτα         3           7            4-0

– Παναχαϊκή       3            7            4-2

3.ΟΦΙ                   2           6            6-0

- Κηφισιά           2            6            4-0

– Απόλλ. Σμ.       2            6            2-0

6.Ηλιούπολη      3            4            3-2

7.Καλλιθέα          1            3            1-0

– Χανιά                2            3            3-2

9.ΑΕΚ Β.             3             2            1-2

10. Ολυμπ.Β.      2            1            1-3

– Επισκοπή         3            1            2-5

– Αιγάλεω           3            1            1-5

13.Προοδευτική 1            0            0-1

– ΠΑΟ Ρουφ       1            0            0-4

15.Ηρόδοτος      3            -9          0-6

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (3η αγ.)

Πανσερραϊκός-Ηρακλής                0-2

ΑΕΛ-Νίκη Βόλου                              1-0

Απόλλων Π-ΠΑΟΚ Β΄                    1-2

Βέροια-Απόλλων Λ                         1-2

Μακεδονικός-Θεσπρωτός            2-0

Παναθην. Β΄-Αλμωπός Αρ          (15:00)

Καρδίτσα-Ηρακλής Λ                  (15:00)

Ρεπό: Διαγόρας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                 ΑΓ.      ΒΑΘ.     ΓΚΟΛ

1.ΠΑΟΚ β.           3             7            4-2

2. ΑΕΛ                  3            6            4-1

– Μακεδονικός   3            6            4-1

4.Παναθην. Β.    2           4            7-4

– Ηρακλής           2            4            3-1

– Πανσερραϊκός 3            4            2-3

7.Καρδίτσα         1            3            2-0

– Διαγόρας         2            3            1-2

– Απόλλων Π.     3            3            2-3

10.Βέροια           3             2            3-4

– Θεσπρωτός      3            2            3-5

12.Αλμωπός Αρ. 2            1            1-2

– Νϊκη Β.             3            1            1-4

14. Ηρακλής Λ.  2            0            0-4

15.Απόλλων Π.   3          -3            5-6

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Κηφισιά-Καλλιθέα

ΟΦΙ-Προοδευτική

Χανιά -Καλαμάτα

Παναχαϊκή-Απόλλων Σμ

Ολυμπιακός Β΄-Ηλιούπολη

Ηρόδοτος-Αιγάλεω

ΑΕΚ Β΄-ΠΑΟ Ρουφ

Ρεπό: Επισκοπή

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΟΚ Β΄-Καρδίτσα

Ηρακλής Λ-Διαγόρας

Ηρακλής-Παναθηναϊκός Β΄

Αλμωπός Αρ-Μακεδονικός

Θεσπρωτός-Βέροια

Απόλλων Λ-ΑΕΛ

Νίκη Β-Απόλλων Π

Ρεπό: Πανσερραικός

Μπορεί επίσης να σας αρέσει