ΚΛΗΡΩΣΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ αγων. περιόδου 2022-2023: Πρεμιέρα με δύο αγώνες στο Ηράκλειο

ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 13/11 Η Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ-ΟΛΑ ΤΑ ΗΡΑΚΛΕΙΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΚΡΗΤΙΚΑ ΝΤΕΡΜΠΙ

180

Χωρίς κρητικό ντέρμπι αλλά με δυο αγώνες στο Ηράκλειο ξεκινάει την Κυριακή 13 Νοεμβρίου το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής στον 5ο όμιλο. Η κλήρωση έγινε χθες και στην πρεμιέρα από τις ομάδες του Ηρακλείου εντός αγωνίζονται Αλμυρός και Πόρος που υποδέχονται τον Άρη Πετρούπολης και την Αγία Παρασκευή αντίστοιχα. Αντίθετα εκτός έδρας και μακριά από την Κρήτη ξεκινούν ΑΟΤ και Γιούχτας που αγωνίζονται με Φωστήρα και Μαρκό αντίστοιχα.

Την κλήρωση έκανε ο πρόεδρος  της Εκτελεστικής Επιτροπής και υπεύθυνος για την Γ΄ Εθνική  Άγγελος Δανιήλ και το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει στις 13 Νοεμβρίου, ενώ για τα 4 εισιτήρια ανόδου στη Σούπερ Λιγκ  2 θα διεξαχθούν και πάλι μπαράζ ανάμεσα στους 5 πρωταθλητές των ομίλων με τους 4 πρώτους να κερδίζουν τα εισιτήρια ανόδου.

Σε ό,τι αφορά τους υποβιβασμούς θα πέσουν 6 ομάδες από τον 1ο όμιλο και 5 από τους υπόλοιπους. Παράλληλα θα υποβιβαστεί και ο χειρότερος 9ος που θα κριθεί μεταξύ των ομίλων 2, 3, 4 και 5.

Τα ηρακλειώτικα ντέρμπι ξεκινούν από την 2η αγωνιστική(ΑΟΤ-Αλμυρός) και συνεχίζονται την 3η(Πόρος-ΑΟΤ), την 4η(ΑΟΤ-Γιούχτας), την 5η(Πόρος-Αλμυρός), 6η(Αλμυρός-Γιούχτας), και την 7η(Γιούχτας-Πόρος). Κρητικά ντέρμπι έχουμε την 8η(ΑΟΑΝ-ΑΟΤ), 10η(Αλμυρός-ΑΟΑΝ), 11η(ΑΟΑΝ-Πόρος), 12η(Γιούχτας-ΑΟΑΝ)

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14η

Μοσχάτο-Αγ. Ιερόθεος

Φωστήρας-ΑΟ Τυμπακίου

Αγ. Νικόλαος-Θύελλα Ραφήνας

Αλμυρός-Άρης Πετρούπολης

Εθνικός-Κερατσίνι

Πόρος-Αγ. Παρασκευή

Μαρκό-Γιούχτας

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 15η

Φωστήρας-Μοσχάτο

Αγ. Ιερόθεος-Αγ. Νικόλαος

ΑΟ Τυμπακίου-Αλμυρός

Θύελλα Ραφ.-Εθνικός

Άρης Πετρ.-Πόρος

Κερατσίνι-Μαρκό

Αγ.Παρασκευή-Γιούχτας

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 16η

Μοσχάτο-Αγ. Νικόλαος

Αλμυρός-Φωστήρας

Εθνικός-Αγ. Ιερόθεος

Πόρος-ΑΟ Τυμπακίου

Μαρκό-Θύελλα Ραφήνας

Γιούχτας-Άρης Πετρούπολης

Αγ. Παρασκευή-Κερατσίνι

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 18η

Αλμυρός-Μοσχάτο

Αγ. Νικόλαος-Εθνικός

Φωστήρας-Πόρος

Αγ. Ιερόθεος-Μαρκό

ΑΟ Τυμπακίου-Γιούχτας

Θύελλα Ραφ.-Αγ. Παρασκευή

Άρης Πετρούπολης-Κερατσίνι

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 19η

Μοσχάτο-Εθνικός

Πόρος-Αλμυρός

Μαρκό-Αγ. Νικόλαος

Γιούχτας-Φωστήρας

Αγ. Παρασκευή-Αγ. Ιερόθεος

Κερατσίνι-ΑΟ Τυμπακίου

Άρης Πετρ.-Θύελλα Ραφ.

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 20η

Πόρος-Μοσχάτο

Εθνικός-Μαρκό

Αλμυρός-Γιούχτας

Αγ. Νικόλαος-Αγ. Παρασκευή

Φωστήρας-Κερατσίνι

Αγ. Ιερόθεος-Άρης Πετρούπολης

ΑΟ Τυμπακίου-Θύελλα Ραφ.

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 21η

Μοσχάτο-Μαρκό

Γιούχτας-Πόρος

Αγ. Παρασκευή-Εθνικός

Κερατσίνι-Αλμυρός

Άρης Πετρούπολης-Αγ. Νικόλαος

Θύελλα Ραφ.-Φωστήρας

ΑΟ Τυμπακίου-Αγ. Ιερόθεος

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 22η

Γιούχτας-Μοσχάτο

Μαρκό-Αγ. Παρασκευή

Πόρος-Κερατσίνι

Εθνικός-Άρης Πετρούπολης

Αλμυρός-Θύελλα Ραφ.

Αγ. Νικόλαος-ΑΟ Τυμπακίου

Φωστήρας-Αγ. Ιερόθεος

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 23η

Μοσχάτο-Αγ. Παρασκευή

Κερατσίνι-Γιούχτας

Άρης Πετρούπολης-Μαρκό

Θύελλα Ραφ.-Πόρος

ΑΟ Τυμπακίου-Εθνικός

Αγ. Ιερόθεος-Αλμυρός

Αγ. Νικόλαος-Φωστήρας

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 24η

Κερατσίνι-Μοσχάτο

Αγ. Παρασκευή-Άρης Πετρ.

Γιούχτας-Θύελλα Ραφ.

Μαρκό-ΑΟ Τυμπακίου

Πόρος-Αγ. Ιερόθεος

Εθνικός-Φωστήρας

Αλμυρός-Αγ. Νικόλαος

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 25η

Μοσχάτο-Άρης Πετρ.

Θύελλα Ραφ.-Κερατσίνι

ΑΟ Τυμπακίου-Αγ. Παρασκευή

Αγ. Ιερόθεος-Γιούχτας

Φωστήρας-Μαρκό

Αγ. Νικόλαος-Πόρος

Εθνικός-Αλμυρός

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 26η

Θύελλα Ραφ.-Μοσχάτο

Άρης Πετρούπολης-ΑΟ Τυμπακίου

Κερατσίνι-Αγ. Ιερόθεος

Αγ. Παρασκευή-Φωστήρας

Γιούχτας-Αγ. Νικόλαος

Μαρκό-Αλμυρός

Πόρος-Εθνικός

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 27η

Μοσχάτο-ΑΟ Τυμπακίου

Αγ. Ιερόθεος-Θύελλα Ραφ.

Φωστήρας-Άρης Πετρούπολης

Αγ. Νικόλαος-Κερατσίνι

Αλμυρός-Αγ. Παρασκευή

Εθνικός-Γιούχτας

Μαρκό-Πόρος

Μπορεί επίσης να σας αρέσει