Με Μεσσαρά ο Ηρόδοτος, στον Αγιο Νικόλαο το «Ηράκλειο» ΟΑΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΤΟΥΣ ΑΝΔΡΕΣ ΤΗΣ ΕΚΑΣΚ / ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΤΩΝ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

172

Με τα παιχνίδια της τρίτης αγωνιστικής, συνεχίζεται σήμερα το Παγκρήτιο πρωτάθλημα μπάσκετ ανδρών.

Δύο από τις τέσσερις ομάδες που παραμένουν αήττητες (Ακαδημία, Κύδων) παίζουν μεταξύ τους, την ώρα που

το Ρέθυμνο θα αγωνιστεί στη Χερσόνησο και ο ΟΑΧ θα αναμετρηθεί με τον συμπολίτη Χανιά BC.

Ο Ηρόδοτος φιλοξενεί τη Μεσσαρά ενώ το «Ηράκλειο» ΟΑΑ θα επισκεφθεί τον Άγιο Νικόλαο. Το πρόγραμμα κλείνει το ματς της Ιεράπετρας με την ΑΣΚΗΣΗ.

Πρεμιέρα στην κατηγορία των νεανίδων και συνέχεια σε έφηβους, παίδες, κορασίδες.

Αναλυτικά οι αναμετρήσεις με τους διαιτητές:

ΣΑΒΒΑΤΟ

Ανδρών (4η αγ.)

Ιεράπετρα – ΑΣΚΗΣΗ, 7μμ, Τσικριτσάκη-Σταγάκη (Παπαπαύλος, Σωμαράκη, Σαραϊδάρη)

Ακαδημία Ρ.– Κύδων, 7μμ. Λελεδάκη-Καθαράκης (Σταυριανάκη, Παναγιωτάκου, Μαρκουλάκη)

Πεδιάδα – Ρέθυμνο, 7μμ, Χερ/σος: Σαϊτάκης Μ.-Γερμανής (Κτιστάκη, Πουλούδης, Ανδρουλάκης)

Αγ. Νικόλαος – «Ηράκλειο» ΟΑΑ, 7μμ. Μαρκάκης-Ανδρεάδη (Γεροντή, Κοναράκη, Καπετάνιου) Σ

Ηρόδοτος – Μεσσαρά, 8μμ, Αλ/σος: Πετράκης-Πετρόπουλος (Παπαδάκη, Τρούλη, Πραμτευτάκη)

ΟΑΧ – Χανιά BC, 8μμ. Κουλιεράκη-Κατσούγκρης (Πλουμίδης, Ανδρουλάκης, Κεμανίδη)

Νεανίδων (1η αγ.)

Ανδρογέας-Εργοτέλης, 2μμ, Λίντο: Μαρκάκης-Κωνσταντίνου (Σακουλάκης, Πετρόσογλου, Αποστολάκη)

ΟΑΧ-Ηρόδοτος, 6.30μμ. Αρτεμάκη-Χριστινάκης Β. (Σαρρής, Παπαδοκωνσταντάκη)

Παίδων Α’ (4η αγ.)

Εργοτέλης-ΟΑΧ, 1μμ, Λίντο: Σταγάκη-Εργαζάκη (Καπετάνιου, Γαστεράτος, Πραματευτάκη)

Ακρωτήρι-Ανδρογέας, 4μμ Κουλιεράκη-Κατσούγκρης (Ανδρουλάκης, Κεμανίδη)

Ιεράπετρα-Ρέθυμνο, 5μμ Τσικριτσάκη-Σταγάκη (Παπαπαύλος, Σωμαράκη, Σαραϊδάρη)

Κύδων-«Ηράκλειο» ΟΑΑ, 5.30μμ Σταυρουλάκης-Τεπερίδης (Μωραϊτάκη, Φουράκη, Κοκκινάκης)

Ηρόδοτος-ΟΦΗ, 6μμ, Αλ/σος: Πετράκης-Πετρόπουλος (Παπαδάκη, Τρούλη, Πραματευτάκη)

Παίδων Β’ (4η αγ.)

Α’ Ομιλος

ΟΦΗ 2-ΟΦΣΧ 2, 1.30μμ, ΒΑΚ: Τεπερίδης-Ανδρεάδη (Πλακωτάρης, Γιαννουλάκης)

Ρέθυμνο 2-ΟΑΧ, 2.30μμ Λελεδάκη-Μαλαμάς Μ. (Σταυριανάκη, Παναγιωτάκου)

ΟΦΣΧ-Ηράκλειο 2, 4.30μμ Αρτεμάκη-Δημητρουλάκης (Σαρρής, Παπαδοκωνσταντάκη)

ΑΟΚΧ-Χανιά BC, 7.30μμ Σταυρουλάκης-Τεπερίδης (Μωραϊτάκη, Φουράκη, Πλουμίδης)

Β’ Ομιλος

Ανδρογέας-Πεδιάδα, 11πμ Λίντο: Ανδρεάδη-Λαγουδάκης (Καπετάνιου, Γαστεράτος)

Γιούχτας-Αγ. Νικόλαος, 3μμ Γερμανής-Τεπερίδης (Μελαμπιανάκης, Χριστάκης)

Ηρόδοτος 2-Ηράκλειο 3, 4μ, Αλ/σος: Μαρκάκης-Σαϊτάκης Γ. (Αποστολάκη, Λουλούδης)

ΚΥΡΙΑΚΗ

Εφήβων Α’ (4η αγ.)

Ηρόδοτος-Εργοτέλης, 12μ, Αλ/σος: Κατσαπρακάκης -Ανδρεάδη (Βαρούχα, Καναράκη, Τζιαναμπέτη)

«Ηράκλειο» ΟΑΑ -ΟΑΧ, 2μμ, Αλ/σος: Κατσαπρακάκης -Ανδρεάδη (Σακουλάκης, Κοκαράκη, Τζιαναμπέτη)

Κύδων-Ανδρογέας, 4μμ Ξυλάς-Κουλιεράκη (Κοκκινάκης, Φουράκη, Μωραϊτάκη)

ΟΦΗ-Ρέθυμνο, 7μμ, ΒΑΚ: Σκανδαλάκης-Σταγάκη (Παπαδάκη, Πετρόσογλου, Ανδρουλάκης)

Εφήβων Β’ (3η αγ.)

Α’ Ομιλος

Ακρωτήρι-Εργοτέλης 2 , 4μμ Μπουζουνιεράκης-Πετράκης (Σαρρής, Παπαδοκωνσταντάκη)

Ηράκλειο 2-Ακαδημία Ρ., 7μμ, Λίντο Χατζημάρκος-Τσίγκου (Γιαννουλάκης, Γαστεράτος, Αποστολάκη)

Β’ Ομιλος

Πεδιάδα-ΟΑΣΗ, 1μμ, Χερ/σος: Χατζημάρκος-Λαγουδάκης (Γιαννουλάκης, Μαραγκάκη)

Ιεράπετρα-Αναγέννηση, 2.30μμ Γερμανής-Μαρκάκης (Παπαπαύλος Πουλιώτη, Σωμαράκη)

Παίδων Β’ (4η αγ.)

Β’ Ομιλος

ΑΣΚΗΣΗ-Σητειακός, 4μμ, Αλ/σος: Σκανδαλάκης-Σταγάκη (Μελεμπιανάκης, Λουλούδης)

Κορασίδων (2η αγ.)

Ιεράπετρα-Εργοτέλης, 12.30μμ Γερμανής-Μαρκάκης (Παπαπαύλος, Πουλιώτη, Σωμαράκη)

ΟΑΧ 2-ΟΑΧ, 1.30μμ Μακρογιάννης-Τεπερίδης (Φουράκη, Μωραϊτάκη)

Ηρόδοτος-Αρκάδι, 6μμ, Αλ/σος: Σαϊτάκης Μ.-Λαγουδάκης (Λουλούδης, Γεροντή).

Μπορεί επίσης να σας αρέσει