Κέρδισαν το στοίχημα τα «30α Καζαντζάκεια»

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥΣ ΠΟΔΗΛΑΤΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΥ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕ Ο ΠΟΗ ΚΑΣΤΡΟ

201

Με τη συμμετοχή 8 ομάδων και 89 αθλητών-τριών σε 8 κατηγορίες, πραγματοποιήθηκαν από τον ΠΟΗ Κάστρο τα ποδηλατικά «30α Καζαντζάκεια», υπό την αιγίδα της ΓΓΑ, της Περιφέρειας Κρήτης και ΕΟΠ, με τη συνδιοργανωση και στήριξη των δήμων Ηρακλείου, Μινώα Πεδιάδας, Χερσονήσου και των ΔΟΠΑΦΜΑΗ, ΔΟΠΑΠ, ΚΕΔΧ.

Στις απονομές του πρώτου σκέλους του αγώνα Criterium στο παλιό Καρτ Αλικαρνασσού, έδωσε το παρών και ο υφυπουργός Αθλητισμού Λευτέρης Αυγενάκης, ο οποίος αφού συνεχάρη τους διοργανωτές και τους συμμετέχοντες, αποκάλυψε ότι την ερχόμενη Άνοιξη, η εκκίνηση του Διεθνούς Ποδηλατικού Γύρου Ελλάδος, θα γίνει και πάλι από το Ηράκλειο.

Αρκετές επιτυχίες για τους ποδηλάτες του ΠΟΗ Κάστρο στην διοργάνωση
Αρκετές επιτυχίες για τους ποδηλάτες του ΠΟΗ Κάστρο στην διοργάνωση

«Μπράβο στον πρόεδρο του ΠΟΗ Κάστρο, Νώντα Σαρρή και σε όλους όσοι συνεργάζονται για την επιτυχία αυτού του εξαιρετικού ποδηλατικού διήμερου και ραντεβού την Άνοιξη, με τη διοργάνωση του Διεθνούς Ποδηλατικού Γύρου Ελλάδας, που όπως και στην αναβίωσή του, πέρσι, πάλι από το Ηράκλειο θα εκκινήσει», τόνισε χαρακτηριστικά ο υφυπουργός.

Αρκετός κόσμος χειροκρότησε τους ποδηλάτες στον τερματισμό του δρόμου αντοχής (Ανάληψη Χερσονήσου – Καστέλι), με τις απονομές να κάνουν μεταξύ άλλων ο δήμαρχος Καστελίου κ. Φραγκάκης και ο αντιπεριφερειάρχης Ηρακλείου κ. Συριγωνάκης.

Απο τις απονομές στον δρόμο αντοχής
Απο τις απονομές στον δρόμο αντοχής

«Είμαστε ιδιαίτερα ικανοποιημένοι από τα αποτελέσματα και τις διακρίσεις των αθλητών μας», τονίζει στην ανακοίνωσή της η διοίκηση του ΠΟΗ Κάστρο και ευχαριστεί τους εθελοντές στην περιοχή Καστελλίου και Αρκαλοχωρίου που βοήθη-

σαν στη διοργάνωση, την Τροχαία Ηρακλείου, τους τοπικούς χορηγούς και φυσικά τους συνδιοργανωτές.

Έντονος συναγωνισμός στα φετινά “Καζαντζάκεια”
Έντονος συναγωνισμός στα φετινά “Καζαντζάκεια”

Οι τρεις πρώτοι σε κάθε κατηγορία:

Αγώνας Criterium

Παίδες

1) Σφακιανάκης Γιώργος (Κάστρο)

2) Κουρμούλης Κων/νος (Κάστρο)

3) Τσανταρολάκης Λεωνίδας (Τάλως)

Κορασίδες

1) Δάκου Ραφαέλα (Κάστρο)

2) Μαγιόγλου Ειρήνη (Δρήρος)

3) Δοξάκη Ελένη (Κύδων)

Παμπαίδες

1) Φραγκιαδάκης Γιάννης (Δρήρος)

2) Καλογιαννάκης Ανδρέας (Κάστρο)

3) Γεωργουσάκης Νίκος (Κύδων)

Παγκορασίδες

1) Χουρδάκη Γεωργία (Ατλας)

2) Σοφιολάκη Ευαγγελία (Αθλος)

3) Κατσοπρινάκη Κατερίνα (Αθλος)

Μίνι Μεγάλα Αγόρια

1) Κανδυλάκης Γιώργος (Τάλως)

2) Λασηθιωτάκης Γιώργος (Δρήρος)

3) Πελεκανάκης Παναγιώτης (Τάλως)

Μίνι Μεγάλα Κορίτσια

1) Καρδαμάκη Αλεξία (Τάλως)

2) Τζουλάκη Ελβίρα (Ατλας)

3) Ταμπουρατζή Δόξα (Δρήρος)

Μίνι Μικρά Αγόρια

1) Καλογριδάκης Δημήτρης (Ατλας)

2) Ψαρουδάκης Κων/νος (Αθλος)

3) Φραγκιαδούλης Γιάννης (ΠΟΑΝ)

Μίνι Μικρά Κορίτσια

1) Πατεράκη Καλλιόπη (ΠΟΑΝ)

2) Κανδυλάκη Αρτεμις (Τάλως)

3Φαϊτού Μαρίνα (Δρήρος)

Δρόμος αντοχής

Παίδες

1) Σφακιανάκης Γιώργος (Κάστρο)

2) Κουρμούλης Κώστας (Τάλως)

3) Τσανταρολάκης Λεωνίδας (Τάλως)

Κορασίδες

1) Μαγιόγλου Ειρήνη (Δρήρος)

2) Ψαρουδάκη Αρτεμις (Αθλος)

3) Δοξάκη Ελένη (Κύδων)

Παμπαίδες

1) Γεωργουσάκης Νίκος (Κύδων)

2) Καλογιαννάκης Ανδρέας (Κάστρο)

3) Φραγκιουδάκης Γιάννης (Δρήρος)

Παγκορασίδες

1) Ταμπουρτζή Στέλλα (Δρήρος)

2) Χουρδάκη Γεωργία (Ατλας)

3) Σοφιολάκη Ευαγγελία (Αθλος)

Μάστερ Α’

1) Παρακεντάκης Νίκος (Αλφα)

2) Σουλαδάκης Μανώλης (Δρήρος)

3) Πατινιωτάκης Πέτρος (Κύδων)

Μάστερ Β’

1) Αναστασάκης Γιώργος (Ατλας)

2) Λιονάκης Νίκος (Τάλως)

3) Παπαδημητράκης Σταύρος (Κάστρο)

Μάστερ Γ’

1) Εσκαντάρ Ηλίας (Κύδων)

2) Προμπονάς Σταύρος (Δρήρος)

3) Καλέμπουμπας Μιχάλης (Αθλος)

Μάστερ Δ’

1) Ανεσιάδης Χρήστος (Τάλως)

2) Μαριδάκης Σταμάτης (Κύδων)

OPEN

1) Μουλιανιτάκης Χάρης

2) Βασιλάκης Μιλτιάδης

2) Καλογεράκης Γιώργος.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει