Σέντρα στην Α1 ΕΠΣΗ το Σαββατοκύριακο!

Ο ΝΙΚΟΣ ΤΖΩΡΤΖΟΓΛΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΕ ΤΟΝ ΛΕΥΤΕΡΗ ΑΥΓΕΝΑΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΕΚΤΟΝΩΝΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΤΟ ΜΗΤΡΩΟ

398

Μέρες μετράνε πια οι 17 ομάδες της Α1 ΕΠΣΗ για την έναρξη του πρωταθλήματος. Όχι, δεν είναι ανέκδοτο αλλά η πραγματικότητα.

Το ερχόμενο σαββατοκύριακο 22-23 Οκτωβρίου, μετά από πολλές εβδομάδες αναμονής, η μπάλα θα τοποθετηθεί στη σέντρα της Α1 κατηγορίας, όπως δεσμεύτηκε ο Νίκος Τζώρτζογλου στη χθεσινή σύσκεψη με τα σωματεία.

Αν και η Εκτελεστική Επιτροπή της ΕΠΟ μετέθεσε για την ερχόμενη Πέμπτη (20/10) τη λήψη απόφασης αναφορικά με την άρση της αναστολής των ερασιτεχνικών πρωταθλημάτων,

η διοίκηση της ΕΠΣΗ «πάτησε» στην πρόταση του Μπαλτάκου να αρχίσουν τα πρωταθλήματα όσες Ενώσεις μπορούν και για τις υπόλοιπες, να ληφθεί απόφαση στη Γ.Σ. της ΕΠΟ στις 2 Νοεμβρίου.

Πιθανότατα αυτή η πρόταση του προέδρου της Ομοσπονδίας, θα γίνει δεκτή από την Ε.Ε. την προσεχή Πέμπτη, ανοίγοντας ουσιαστικά τον δρόμο για να κυλήσει η μπάλα στο χορτάρι, σε ένα μεγάλο αριθμό πρωταθλημάτων.

Σε τοπικό επίπεδο και οι 17 ομάδες της Α1 έχουν τακτοποιήσει τις εκκρεμότητές τους με το Μητρώο της ΓΓΑ, συνεπώς δε θα αποκλειστεί καμία από το πρωτάθλημα.

Οι υπόλοιπες κατηγορίες θα ξεκινήσουν αργότερα, με την ΕΠΣΗ να καλεί τα μόλις 5 σωματεία που δεν έχουν κάνει αίτηση εγγραφής στο Μητρώο, να το πράξουν άμεσα για να μην αποκλειστούν. Πρόκειται για τους Κουνάβους, τον Δία, τον Δωριέα και τον Πήγασο από την Α2 και τον Τηγανίτη από τη Β’ κατηγορία.

«Θα πρέπει να παραδεχτούμε όλοι ότι έκανε ένα βήμα πίσω ο Λευτέρης Αυγενάκης, μπορεί να είναι μισό, αλλά είναι βήμα πίσω, με την τροπολογία που κατέθεσε και τον ευχαριστώ», τόνισε χαρακτηριστικά ο πρόεδρος της ΕΠΣΗ.

Μετά την ολοκλήρωση της σύσκεψης, πραγματοποιήθηκαν οι νέες κληρώσεις στην Α1 και στον πρώτο όμιλο της Α2.

Η διοργανώτρια αρχή αποδέχθηκε το αίτημα του Εργοτέλη να έχει ρεπό στην πρεμιέρα της Α1, προκειμένου να κερδίσει μέρες προετοιμασίας (το πρώτο παραδοσιακό ντέρμπι με τον ΠΟΑ θα γίνει την 7η αγωνιστική στο Ατσαλένιο).

Η ΕΠΣΗ ενημέρωσε τα σωματεία ότι θα υπάρξει αγωνιστική δράση έως 21 Δεκεμβρίου ενώ η επανέναρξη της νέας σεζόν θα γίνει στις 8 Ιανουαρίου. Μάλιστα για να βγει το πρόγραμμα, θα οριστούν 8 εμβόλιμες αγωνιστικές.

Τέλος, να επισημανθεί ότι έγινε αλλαγή και στην προκήρυξη της Α1 -μετά τη συμμετοχή του Εργοτέλη- κι έτσι από το φετινό πρωτάθλημα θα υποβιβαστούν τρεις ομάδες, αντί για δύο.

Α1 ΕΠΣΗ (έναρξη 22-23/10)

1η                      ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                 18η

ΒΟΝΗ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ

ΜΟΙΡΕΣ-ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ-ΠΑΟΚ

ΠΑΝΟΜ-Α.Ε. ΚΑΤΣΑΜΠΑ

ΔΕΙΛΙΝΑ-ΡΩΜΑΝΟΣ

ΡΟΥΒΑΣ-ΠΟΑ

ΜΙΝΩΙΚΗ-ΔΑΜΑΣΤΑ

ΑΣΙΤΕΣ-ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ

ΡΕΠΟ: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

2η                      ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                 19η

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΒΟΝΗ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ-ΜΟΙΡΕΣ

ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ-ΠΑΝΟΜ

ΠΑΟΚ-ΔΕΙΛΙΝΑ

Α.Ε. ΚΑΤΣΑΜΠΑ-ΡΟΥΒΑΣ

ΡΩΜΑΝΟΣ-ΜΙΝΩΙΚΗ

ΠΟΑ-ΑΣΙΤΕΣ

ΔΑΜΑΣΤΑ-ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ

ΡΕΠΟ: ΚΕΡΑΥΝΟΣ

3η                      ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                 20η

ΒΟΝΗ-ΜΟΙΡΕΣ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΠΑΝΟΜ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ

ΡΟΥΒΑΣ-ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ

ΜΙΝΩΙΚΗ-ΠΑΟΚ

ΑΣΙΤΕΣ-Α.Ε. ΚΑΤΣΑΜΠΑ

ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ-ΡΩΜΑΝΟΣ

ΔΑΜΑΣΤΑ-ΠΟΑ

ΡΕΠΟ: ΔΕΙΛΙΝΑ

4η                      ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                 21η

ΚΕΡΑΥΝΟΣ-ΒΟΝΗ

ΜΟΙΡΕΣ-ΠΑΝΟΜ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΔΕΙΛΙΝΑ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ-ΡΟΥΒΑΣ

ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ-ΑΣΙΤΕΣ

ΠΑΟΚ-ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ

Α.Ε. ΚΑΤΣΑΜΠΑ-ΔΑΜΑΣΤΑ

ΡΩΜΑΝΟΣ-ΠΟΑ

ΡΕΠΟ: ΜΙΝΩΙΚΗ

5η                      ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                 22η

ΒΟΝΗ-ΠΑΝΟΜ

ΔΕΙΛΙΝΑ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ

ΡΟΥΒΑΣ-ΜΟΙΡΕΣ

ΜΙΝΩΙΚΗ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΔΑΜΑΣΤΑ-ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ

ΠΟΑ-ΠΑΟΚ

ΡΩΜΑΝΟΣ-Α.Ε. ΚΑΤΣΑΜΠΑ

ΑΣΙΤΕΣ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ

ΡΕΠΟ: ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ

6η                      ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                 23η

ΔΕΙΛΙΝΑ-ΒΟΝΗ

ΠΑΝΟΜ-ΡΟΥΒΑΣ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ-ΜΙΝΩΙΚΗ

ΜΟΙΡΕΣ-ΑΣΙΤΕΣ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ-ΔΑΜΑΣΤΑ

ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ-ΡΩΜΑΝΟΣ

ΠΑΟΚ-Α.Ε. ΚΑΤΣΑΜΠΑ

ΡΕΠΟ: ΠΟΑ

7η                      ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                 24η

ΒΟΝΗ-ΡΟΥΒΑΣ

ΜΙΝΩΙΚΗ-ΔΕΙΛΙΝΑ

ΑΣΙΤΕΣ-ΠΑΝΟΜ

ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ

ΔΑΜΑΣΤΑ-ΜΟΙΡΕΣ

ΠΟΑ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΡΩΜΑΝΟΣ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ

ΠΑΟΚ-ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ

ΡΕΠΟ: ΑΕ ΚΑΤΣΑΜΠΑ

8η                      ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                 25η

ΜΙΝΩΙΚΗ-ΒΟΝΗ

ΡΟΥΒΑΣ-ΑΣΙΤΕΣ

ΔΕΙΛΙΝΑ-ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ

ΠΑΝΟΜ-ΔΑΜΑΣΤΑ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ-ΠΟΑ

ΜΟΙΡΕΣ-ΡΩΜΑΝΟΣ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-Α.Ε. ΚΑΤΣΑΜΠΑ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ-ΠΑΟΚ

ΡΕΠΟ: ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ

9η                      ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                 26η

ΒΟΝΗ-ΑΣΙΤΕΣ

ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ-ΜΙΝΩΙΚΗ

ΔΑΜΑΣΤΑ-ΡΟΥΒΑΣ

ΠΟΑΤΣΑΛΕΝΙΟΥ-ΔΕΙΛΙΝΑ

ΡΩΜΑΝΟΣ-ΠΑΝΟΜΑΛΙΩΝ

Α.Ε. ΚΑΤΣΑΜΠΑ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ

ΠΑΟΚ-ΜΟΙΡΕΣ

ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΡΕΠΟ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ

10η                      ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                 27η

ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ-ΒΟΝΗ

ΑΣΙΤΕΣ-ΔΑΜΑΣΤΑ

ΜΙΝΩΙΚΗ-ΠΟΑ

ΡΟΥΒΑΣ-ΡΩΜΑΝΟΣ

ΔΕΙΛΙΝΑ-Α.Ε. ΚΑΤΣΑΜΠΑ

ΠΑΝΟΜ-ΠΑΟΚ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ-ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΡΕΠΟ: ΜΟΙΡΕΣ

11η                      ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                 28η

ΒΟΝΗ-ΔΑΜΑΣΤΑ

ΠΟΑ-ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ

ΡΩΜΑΝΟΣ-ΑΣΙΤΕΣ

Α.Ε. ΚΑΤΣΑΜΠΑ-ΜΙΝΩΙΚΗ

ΠΑΟΚ-ΡΟΥΒΑΣ

ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ-ΔΕΙΛΙΝΑ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΜΟΙΡΕΣ

ΡΕΠΟ: ΠΑΝΟΜ

12η                      ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                 29η

ΠΟΑ-ΒΟΝΗ

ΔΑΜΑΣΤΑ-ΡΩΜΑΝΟΣ

ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ-Α.Ε. ΚΑΤΣΑΜΠΑ

ΑΣΙΤΕΣ-ΠΑΟΚ

ΜΙΝΩΙΚΗ-ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ

ΔΕΙΛΙΝΑ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ

ΠΑΝΟΜ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΜΟΙΡΕΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ

ΡΕΠΟ: ΡΟΥΒΑΣ

13η                      ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                 30η

ΒΟΝΗ-ΡΩΜΑΝΟΣ

Α.Ε. ΚΑΤΣΑΜΠΑ-ΠΟΑ

ΠΑΟΚ-ΔΑΜΑΣΤΑ

ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ-ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ-ΜΙΝΩΙΚΗ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΡΟΥΒΑΣ

ΜΟΙΡΕΣ-ΔΕΙΛΙΝΑ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ-ΠΑΝΟΜ

ΡΕΠΟ: ΑΣΙΤΕΣ

14η                      ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                 31η

Α.Ε. ΚΑΤΣΑΜΠΑ-ΒΟΝΗ

ΡΩΜΑΝΟΣ-ΠΑΟΚ

ΠΟΑ-ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ

ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ

ΑΣΙΤΕΣ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΜΙΝΩΙΚΗ-ΜΟΙΡΕΣ

ΡΟΥΒΑΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ

ΠΑΝΟΜ-ΔΕΙΛΙΝΑ

ΡΕΠΟ:ΔΑΜΑΣΤΑ

15η                      ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                 32η

ΒΟΝΗ-ΠΑΟΚ

ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ-Α.Ε. ΚΑΤΣΑΜΠΑ

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ-ΠΟΑ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΔΑΜΑΣΤΑ

ΜΟΙΡΕΣ-ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ-ΑΣΙΤΕΣ

ΠΑΝΟΜ-ΜΙΝΩΙΚΗ

ΔΕΙΛΙΝΑ-ΡΟΥΒΑΣ

ΡΕΠΟ: ΡΩΜΑΝΟΣ

16η                      ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                 33η

ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ-ΒΟΝΗ

Α.Ε. ΚΑΤΣΑΜΠΑ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ

ΡΩΜΑΝΟΣ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΠΟΑ-ΜΟΙΡΕΣ

ΔΑΜΑΣΤΑ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ

ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ-ΠΑΝΟΜ

ΑΣΙΤΕΣ-ΔΕΙΛΙΝΑ

ΡΟΥΒΑΣ-ΜΙΝΩΙΚΗ

ΡΕΠΟ: ΠΑΟ ΚΡΟΥΣΩΝΑ

17η                      ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                 34η

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ-ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΠΑΟΚ

ΜΟΙΡΕΣ-Α.Ε. ΚΑΤΣΑΜΠΑ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ-ΡΩΜΑΝΟΣ

ΠΑΝΟΜ-ΠΟΑ

ΔΕΙΛΙΝΑ-ΔΑΜΑΣΤΑ

ΡΟΥΒΑΣ-ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ

ΜΙΝΩΙΚΗ-ΑΣΙΤΕΣ

ΡΕΠΟ: ΒΟΝΗ

 

Α2 ΕΠΣΗ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

1η                      ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                 10η

ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ-ΚΟΥΝΑΒΟΙ

ΠΟΗ-ΕΓΟΗ

ΤΥΛΙΣΟΣ-Ν. ΑΛΜΥΡΟΥ

ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-ΟΜΟΝΟΙΑ

ΑΣΗΜI-ΛΙΝΤΟ

2η                      ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                 11η

ΚΟΥΝΑΒΟΙ-ΤΥΛΙΣΟΣ

ΠΟΗ-ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ

ΟΜΟΝΟΙΑ-ΛΙΝΤΟ

Ν. ΑΛΜΥΡΟΥ-ΑΣΗΜΙ

ΕΓΟΗ-ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

3η                      ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                 12η

ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ-ΤΥΛΙΣΟΣ

ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-ΠΟΗ

ΑΣΗΜΙ-ΚΟΥΝΑΒΟΙ

ΛΙΝΤΟ-ΕΓΟΗ

ΟΜΟΝΟΙΑ-Ν. ΑΛΜΥΡΟΥ

4η                      ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                 13η

ΚΟΥΝΑΒΟΙ-ΟΜΟΝΟΙΑ

ΠΟΗ-ΛΙΝΤΟ

ΤΥΛΙΣΟΣ-ΑΣΗΜΙ

ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ

ΕΓΟΗ-Ν. ΑΛΜΥΡΟΥ

5η                      ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                 14η

ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ-ΑΣΗΜΙ

ΚΟΥΝΑΒΟΙ-ΕΓΟΗ

ΛΙΝΤΟ-ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΟΜΟΝΟΙΑ-ΤΥΛΙΣΟΣ

ΝΕΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ-ΠΟΗ

6η                      ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                 15η

ΠΟΗ-ΚΟΥΝΑΒΟΙ

ΤΥΛΙΣΟΣ-ΕΓΟΗ

ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-Ν. ΑΛΜΥΡΟΥ

ΑΣΗΜΙ-ΟΜΟΝΟΙΑ

ΛΙΝΤΟ-ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ

7η                      ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                 16η

ΚΟΥΝΑΒΟΙ-ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΤΥΛΙΣΟΣ-ΠΟΗ

ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ

Ν. ΑΛΜΥΡΟΥ-ΛΙΝΤΟ

ΕΓΟΗ-ΑΣΗΜΙ

8η                      ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                 17η

ΚΟΥΝΑΒΟΙ-ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΤΥΛΙΣΟΣ-ΠΟΗ

ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ

Ν. ΑΛΜΥΡΟΥ-ΛΙΝΤΟ

ΕΓΟΗ-ΑΣΗΜΙ

9η                      ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                 18η

ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ-ΕΓΟΗ

ΠΟΗ-ΟΜΟΝΟΙΑ

ΤΥΛΙΣΟΣ-ΛΙΝΤΟ

ΑΣΗΜΙ-ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Ν. ΑΛΜΥΡΟΥ-ΚΟΥΝΑΒΟΙ

Μπορεί επίσης να σας αρέσει