ΕΚΑΣΚ: Σε θέση εκκίνησης οι ανδρικές ομάδες

113

Τα παρκέ της Κρήτης θα πατήσουν σήμερα και οι ανδρικές ομάδες του νησιού που μετέχουν στο Παγκρήτιο πρωτάθλημα, το οποίο επιστρέφει στο προσκήνιο μετά από επτά μήνες «παγώματος».

Ένα αρκετά αμφίρροπο πρωτάθλημα, χωρίς ευδιάκριτα φαβορί (με εξαίρεση κάπως το …ξεπεσμένο από την Α1 Ρέθυμνο) και με συνολικά 13 ομάδες να το απαρτίζουν. Από τη σημερινή πρεμιέρα, ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις Ηρόδοτος -Ακαδημία Ρ. και Ρέθυμνο – Αναγέννηση ενώ  ρεπό έχει το «Ηράκλειο». Να σημειωθεί ότι η ομάδα του Αρκαλοχωρίου ενισχύθηκε με τους έμπειρους ηρακλειώτες Μιχάλη Σπυριδάκη και Παναγιώτη Χαρωνίτη.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του διημέρου στα πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΚ με διαιτητές και κριτές:

ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΝΔΡΩΝ

Ηρόδοτος-Ακαδημία Ρ., 6μμ: Σκανδαλάκης – Χρυσός, (Γαστεράτος, Πασχαλίδη, Σακουλάκης)

Κύδων-ΑΟΚ Ιεράπετρα , 6μμ: Χριστινάκης Ν. – Αρτεμάκη, (Σμυρνάκης, Φουντουλάκης, Ανδρουλάκης)

Δειλινό-Ανδρογέας, 6μμ Λίντο: Καρανικόλα Ελ. – Γεωργιλάκης

(Φραγκάκη, Φωστήρας, Τρούλη)

Μεσσαρά-Πεδιάδα, 7μμ: Κατσαπρακάκης – Τσικριτσάκη (Τζαγκαράκης, Κτιστάκη, Γιαπιτζόγλου)

Ρέθυμνο -Αναγέννηση, 7.30μμ: Καμπίτσης – Νικολιδάκη, (Μαρκουλάκη, Παντουβάκη, Σταυριανάκη)

Χανιά BC-ΟΑΧ, 8.30μμ: Πετράκης – Τσαϊρίδης, (Γράμψα, Ανδρουλάκης, Παπαδοκωνσταντάκη)

ΠΑΙΔΩΝ Α’

Εργοτέλης-Πεδιάδα, 11πμ Λίντο: Μαρκάκης – Μαμάκης

(Τρευλάκης, Μελαμπιανάκης)

ΑΟΚ Χανιά-ΟΦΗ, 1μμ: Μπουζουνιεράκης – Πελίκα, (Καμπάκου, Φουράκη)

Κύδων-Ανδρογέας, 2.30μμ: Κώτσου – Μακρής. (Φουντουλάκης, Σμυρνάκης)

Ακρωτήρι-ΟΑΧ, 4μμ:  Κουλιεράκη – Τεπερίδης, (Γράμψα, Ανδρουλάκης)

Ρέθυμνο-Ηράκλειο, 7μμ:  Καθαράκης – Νικολιδάκη, (Αποστολάκη, Παντουβάκη)

ΠΑΙΔΩΝ Β’

ΑΟΚ Ιεράπετρα-ΟΦΗ, 12μ.:  Καλαϊτζάκη – Κατσούγκρης, (Πετρόσογλου- Παπαπαύλος)

Ηρόδοτος-Διάπλαση, 4μμ: Κατσιέρης-Κανακάκης, (Γαστεράτος-Στούμπου)

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΑΟΚ Ιεράπετρα-Ηρόδοτος, 2μμ: Καλαϊτζάκη – Κατσούγκρης

(Πετρόσογλου- Παπαπαύλος)

ΟΑΧ 2000-Αρκάδι, 3μμ: Μπουζουνιεράκης – Πελίκα, (Βαρυπατάκη, Φουράκη)

Πλατανιάς-Εργοτέλης, 5μμ: Ξυλάς – Μαρινάκης, (Σαρρής, Παπαδοκωνσταντάκη)

ΚΥΡΙΑΚΗ

ΕΦΗΒΩΝ Α’

Ηράκλειο-ΑΟΚ Ιεράπετρα, 11πμ, Λίντο: Βαλούρδος – Γερμανής, (Μελαμπιανάκης, Καλαϊτζάκη)

Ρέθυμνο-ΟΦΗ, 11πμ: Χριστινάκης Ν. – Λελεδάκη, (Αποστολάκη, Σταυριανάκη)

ΑΟΚ Χανιά-Δειλινό, 2μμ: Κώτσου – Κουλιεράκη (Καμπάκου, Μωραϊτάκη)

Ηρόδοτος-Εργοτέλης, 2μμ:  Χαλαμπαλάκης – Ρασούλη (Πασχαλίδη, Ανδρουλάκης)

Ανδρογέας-ΟΑΧ, 4μμ, Αλ/σος: Χαλαμπαλάκης – Σταγάκη (Τρούλη, Ανδρουλάκης)

ΕΦΗΒΩΝ Β’

ΟΑΣΗ-Πεδιάδα, 12μ., Χερς/σος: Χατζημάρκος – Σαϊτάκης (Σμυρνάκης, Σακουλάκης)

Κύδων-Ασκηση, 4μμ: Κώτσου – Κουλιεράκη (Σμυρνάκης, Σαρρής)

ΠΑΙΔΩΝ Β’

ΟΦΣ Χανίων-Αναγέννηση, 1μμ: Σταυρουλάκης – Μαρινάκης

(Ανδρουλάκης, Σαρρής)

ΑΟΑΝ-Μεσσαρά, 1μμ: Αϊβαλιώτης – Βασίλογλου

(Φωστήρας, Πετρόσογλου)

Ακρωτήρι-Ακαδημία Ρ., 2μμ: Καμπίτσης – Δημητρουλάκης (Γράμψα, Φουντουλάκης)

Γιούχτας-Χανιά BC, 4μμ:  Μαμάκης – Γιαννέτου (Φραγκάκη, Γιαπιτζόγλου)

Δειλινό-Ηράκλειο 2, 6μμ, Αλ/σος: Μαλαμάς – Χιωτάκης (Τρούλη, Παπαδάκη)

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΟΦΗ-ΟΑΧ, 1μμ: Καλαϊτζάκη – Κα τσούγκρης (Φραγκάκη, Γιαπιτζόγλου)

Αρκάδι-Ανδρογέας, 1μμ: Καθαράκης – Νικολιδάκη (Παναγιωτανάκου, Γιαλαμά)

*Τους 33 αθλητές που θα συμμετάσχουν στο Αναπτυξιακό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΚ στο Νομό Ηρακλείου, ανακοίνωσε η Ένωση. Οι αθλητές που έχουν γεννηθεί το 2007 (16.30-17.50) και το 2008 (18.00-19.20) καλούνται να βρεθούν την ερχόμενη στα «Δύο Αοράκια».

Πρόκειται για τους (γεν. 2007): Παραβολιδάκη, Δουλγεράκη (ΟΑΣΗ), Κυρκάκη (Ηρόδοτος), Φουκαράκη (Εργοτέλης), Λαπίδη (Γιούχτας), Βασιλάκη, Παπαδάκη, Τζίδα, Κοτρώτσιο, Φρογκάκη, Θελερίτη (ΟΦΗ), Μπαντουβά (Πεδιάδα), Καλυκάκη, Μακράκη, Δασκαλάκη, Τσαγκαράκη («Ηράκλειο»).

Γεν. 2008: Σαρρής, Δημητρουλάκης (ΟΑΣΗ), Σταμούλος, Σαββίδης (Ανδρογέας), Βλάχος, Φλουρής, Κοντογιάννης (ΟΦΗ), Μελιδονιώτης, Σφακιανάκης, Μαυρογιαννάκης (Εργοτέλης), Κατσαμάγκος (Ηρόδοτος), Δεληγιωρίδης (Γιούχτας), Μανουσιδάκης, Θεοδωράκης (Μεσσαρά), Κρητικάκης, Κριτσωτάκης, Λογοθέτης («Ηράκλειο»).

 

Μπορεί επίσης να σας αρέσει