Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ: Σε Νέα Αλικαρνασσό και Ατσαλένιο σήμερα οι προβολείς

ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Ο 10ος ΟΜΙΛΟΣ

113

Ποιος είπε ότι σήμερα έχουμε αγώνες μόνο για το Τσάμπιονς Λιγκ;

Κανονικά συνεχίζεται και το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής στον 10ο όμιλο με το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής.

Ένα πρόγραμμα που περιλαμβάνει τρία παιχνίδια στα Χανιά, δύο στο Ρέθυμνο, δύο στο Ηράκλειο και ένα στο Λασίθι.

Στη Νέα Αλικαρνασσό θα συναντηθούν δύο ομάδες που ξεκίνησαν νικηφόρα το πρωτάθλημα, ο Ηρόδοτος με τον Ρεθυμνιακό. Οι γηπεδούχοι θέλουν να συνεχίσουν νικηφόρα και θα αγωνιστούν υπό το βλέμμα του Λευτέρη Βασιλειάδη, ο οποίος προβάλλει ως το φαβορί για την ανάληψη από αύριο της τεχνικής ηγεσίας.

Στο Ατσαλένιο θα διεξαχθεί το μίνι Ηρακλειώτικο ντέρμπι όπου  ο ΠΟΑ θέλει να ντουμπλάρει τις νίκες του απέναντι στη Δαμάστα, η οποία δίνει το δεύτερο σερί εκτός έδρας παιχνίδι της και αναζητά τους πρώτους βαθμούς της ιστορίας της στη Γ’ Εθνική μετά την ήττα της στην πρεμιέρα στο Ρέθυμνο.

Ο Γιούχτας ταξιδεύει στην Κάντανο όπου θα αντιμετωπίσει την Παλαιόχωρα.  Στόχος της ομάδας των Αρχανών είναι να κερδίσει τους βαθμούς που έχασε στον αγώνα της πρεμιέρας εντός έδρας από τον Αστέρα Ρεθύμνου παίρνοντας το τρίποντο από την Χανιώτικη ομάδα η οποία δίνει το δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι της στην έδρα της μετά το νικηφόρο ξεκίνημα με τον Πλατανιά.

Ο Αλμυρός μετά την ψυχρολουσία της 1ης αγωνιστικής από την βαριά ήττα με 6-1 από την Αναγέννηση Ιεράπετρας στο Γάζι θα πάει στο Μάλεμε για να αντιμετωπίσει τον λαβωμένο,  έπειτα από τις τρεις αποβολές που υπήρξαν στην πρεμιέρα, Πλατανιά που έρχεται κι αυτός από ήττα στο ξεκίνημα.

Ο Πόρος θα αγωνιστεί στα Μισίρια  με τον  Άρη Ρεθύμνου με τις δυο ομάδες να αναζητούν    τους πρώτους τους βαθμούς, έπειτα από τις ήττες που υπέστησαν στην πρεμιέρα.

Στα άλλα παιχνίδια ο Αστέρας Ρεθύμνου μετά το “μπαμ” στις Αρχάνες θα υποδεχθεί στη Σοχώρα τον προερχόμενο από νίκη- ανατροπή ΑΟΑΝ.

Ιδιαίτερο ενδιαφέρον παρουσιάζει το χανιώτικο ντέρμπι ανάμεσα στον Αρη Σούδας και την ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ , με τους γηπεδούχους να αναζητούν τους πρώτους τους βαθμούς και τους φιλοξενούμενους να θέλουν να δώσουν συνέχεια στο νικηφόρο ξεκίνημά τους.

Τοπικό ντέρμπι και στο Λασίθι  με τις δύο ομάδες που “μονομάχησαν” για τον τίτλο στο προηγούμενο πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΛ, Αναγέννηση  Ιεράπετρας και Νεάπολη, να αναμετρώνται στο “Βουζουνεράκειο” με τους γηπεδούχους να έχουν ανεβασμένη ψυχολογία μετά το 6-1 στο Γάζι και την Νεάπολη να ψάχνει αντίδραση μετά από την εντός έδρας ήττα της πρεμιέρας από τον ΠΟΑ.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα:

Τετάρτη 21 Οκτωβρίου (16:00)

Παλαιόχωρα-Γιούχτας: Μόσχου (Λασιθίου)

Χατζηβασιλείου (Μακεδονίας) – Σκουτάς (Χαλκιδικής)

Αστέρας Ρεθύμνου-ΑΟΑΝ: Σαμιωτάκης (Ηρακλείου)Μαυραντωνάκης – Σφακιανάκης (Ηρακλείου)

Πλατανιάς-Αλμυρός : Ταμπουρατζής (Λασιθίου)

Βασίλογλου – Βαρβαντάκης (Ρεθύμνου)

Αρης Σούδας-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)Δασκαλομαρκάκης – Βλαχάκης (Ρεθύμνου)

Αναγέννηση Ιερ.-Νεάπολη: Βασάκης (Ηρακλείου)

Γαρεφαλάκης – Μάτσας (Ηρακλείου)

Αρης Ρεθύμνου-Πόρος: Τρίγκας (Χανίων)

Μαυρεδάκης – Κολοκοτρώνης (Χανίων)

ΠΟΑ-Δαμάστα: Βισκαδούρος (Ηρακλείου)

Δασκαλάκης Αντ. – Δασκαλάκης Ι. (Ηρακλείου)

Ηρόδοτος-Ρεθυμνιακός: Γεωργόπουλος (Χανίων)

Καφεσάκης – Κοκοτάκης (Λασιθίου).

 

Μπορεί επίσης να σας αρέσει