Μπορούσαν το κάτι παραπάνω…

ΕΝΑΣ ΒΑΘΜΟΣ ΣΕ ΔΥΟ ΜΑΤΣ ΓΙΑ ΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΥΠΟΔΟΜΗΣ ΤΟΥ ΟΦΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ

91

Καλές εμφανίσεις πραγματοποίησαν τα τμήματα υποδομής του ΟΦΗ απέναντι στα αντίστοιχα του Παναθηναϊκού για τα πρωταθλήματα της Σούπερ Λίγκα.

Η Κ19 πήρε τον έκτο της φετινό βαθμό στο ισόπαλο 1-1 στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο ενώ εξαιρετικά άτυχη στάθηκε η Κ17 στο «Απόστολος Νικολαϊδής», χάνοντας με 2-1 στην εκπνοή των καθυστερήσεων!

Ισοπαλία για την Κ19

Μία από τις καλύτερες φετινές εμφανίσεις της έκανε η Κ19 του ΟΦΗ απέναντι στον ποιοτικό Παναθηναϊκό αλλά τελικά έμεινε στο 1-1.

Οι παίκτες του Κώστα Φρατζέσκου με τέρμα του Μπιλάλ στο 6’, με τη συνέχεια να ανήκει στους γηπεδούχους. Ο Μπέκου στο 8’ είχε δοκάρι για να ακολουθήσουν καλές ευκαιρίες από τους Λέλεκα, Σκέντζο, Σαβουϊδάκη και Παπαδάκη.

Τελικά η ισοφάριση ήρθε με αυτογκόλ του Σιδερά στο 42’.

Στην επανάληψη ο ΟΦΗ συνέχισε να κυριαρχεί, χάνοντας δύο ακόμα μεγάλες ευκαιρίες, με πρωταγωνιστή τον Μπέκου.

Κ19 ΟΦΗ (Πατεμτζής): Σηφάκης, Σημαιάκης (46’ Σμπώκος), Γαϊτάνης, Παπαδάκης, Αυγουστάκης, Βασιλάκης, Σαβουϊδάκης (83’ Γωνιωτάκης), Λέλεκας, Σκέντζος (46’ Μπέρκης), Μπέκου, Μπερικάκης (46’ Κορνηλάκης, 60’ λ.τ. Χνάρης).

Κ19 ΠΑΟ (Φρατζέσκος): Οικονομάκης, Τουρκοχωρίτης, Λαζαρίδης (60’ Κούτσιας), Ρόμπι (80’ Βόσσος), Σιδεράς, Ηλιάδης (60’ Κωστόπουλος), Φρόκου, Καρβούνης (80’ Δημοσθενιάδης), Κρυπαράκος (60’ Τόρρα), Μπιλάλ, Τζαβίδας Μ..

Άτυχη η Κ17

Η Κ-17 του ΟΦΗ με ΠΑΟ στη Λεωφόρο
Στο τέλος του αγώνα έχασε το ματς η Κ-17 του ΟΦΗ στη Λεωφόρο

Στο 95’ «έπεσε» στη «Λεωφόρο» η Κ17 του ΟΦΗ, χάνοντας με 2-1 από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό κι έτσι έμεινε στον ένα βαθμό μετά από 4 ματς.

Οι παίκτες του Μανώλη Δερμιτζάκη είχαν δοκάρι στο 5’ με τον Θεοδωσουλάκη ενώ στο 21’ ο Μιράσι απέκρουσε το πέναλτι του Βολάκη, κρατώντας τους γηπεδούχους στο μηδέν.

Ο ΟΦΗ προηγήθηκε στο 60’ με πέναλτι του Σωμαράκη και δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης αστόχησε σε τετ α τετ.

Στο 77’ ο Καλός που είχε μπει αλλαγή, ισοφάρισε για τον Παναθηναϊκό ενώ στο 95’ ο Καλοσκάμης νίκησε τον Μιράσι, στην τελευταία φάση του αγώνα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Κ17 ΠΑΟ (Τασουνίδης): Παναγάκος, Καμαρός (83’ Καπαματζιάν), Τσιάβος, Ζεϊμπέκης, Αλεβιζάκης, Ψύλλας (58’ Λιατίφης), Συμεωνίδης (83’ Παπανικολόπουλος), Βολάκης, Κυριόπουλος (74’ Καλός), Καλοσκάμης, Νταμπίζας (58’ Δήμος).

Κ17 ΟΦΗ (Δερμιτζάκης): Μιράσι, Αμανάκης, Σημαντηράκης (60’′ Σαντοριναίος), Κώττης, Βιτώρος (80’′ Μακράκης), Χαλκιαδάκης (45’′ Φαϊτάκης), Θεοδωσουλάκης, Καρανδινός (60’′ Χότζα), Σωμαράκης, Αποστολάκης, Γεωργαλής (80’′ Φανουράκης).