ΒΟΛΕΪ: Το πρόγραμμα της ΓΕΗ σε Α2 ανδρών-γυναικών

114

Κρητικό ντέρμπι προέκυψε στην πρεμιέρα της Α2 βόλεϊ ανδρών. Ο ΣΦΠ Χανίων, που επιστρέφει στις εθνικές κατηγορίες, θα φιλοξενήσει τη ΓΕΗ στις 8 Νοεμβρίου. Οι δύο ομάδες συμμετέχουν στον Α’ όμιλο της Α’ Ζώνης, μαζί με τέσσερις ακόμα ομάδες της Αττικής.

Οι δύο πρώτες ομάδες του Α’ Ομίλου (καθώς και του Β’) θα συνεχίσουν στη β’ φάση της κατηγορίας με στόχο ένα εισιτήριο ανόδου στην Pre League ενώ οι τέσσερις επόμενες θα παλέψουν στη β’ φάση για τις θέσεις 5-12, μαζί με τις αντίστοιχες ομάδες του Β’ Ομίλου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα

Α2 ανδρών:

(7-8/11) 1η αγων. 6η (12-13/12)

ΣΦΠΧ-ΓΕΗ

Ν. Βύρωνα-ΑΕ Αρμενίων

Αστέρας Νίκαιας-Πετρούπολη

(14-15/11) 2η αγων. 7η (19-20/12)

Αστέρας Νίκαιας-ΣΦΠΧ

ΓΕΗ-Ν. Βύρωνα

Πετρούπολη-ΑΕ Αρμενίων

(21-22/11) 3η αγων. 8η (16-17/1)

Ν. Βύρωνα-Αστέρας Νίκαιας

ΑΕ Αρμενίων-ΓΕΗ

ΣΦΠΧ-Πετρούπολη

(28-29/11) 4η αγων. 9η (23-24/11)

Αστέρας Νίκαιας-ΑΕ Αρμενίων

ΣΦΠΧ-Ν. Βύρωνα

Πετρούπολη-ΓΕΗ

(5-6/12) 5η αγων. 10η (30-31/1)

ΓΕΗ-Αστέρας Νίκαιας

ΑΕ Αρμενίων-ΣΦΠΧ

Ν. Βύρωνα-Πετρούπολη

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Στην Α2 γυναικών, το κρητικό ενδιαφέρον εστιάζεται στον Β’ Όμιλο της Α’ Ζώνης, όπου μετέχουν η ΓΕΗ και ο Ν. ΟΠΕΡ. Οι δύο ομάδες της Κρήτης θα συγκρουστούν για πρώτη φορά στη 2η αγωνιστική.

Οι τρεις πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο της Α’ Ζώνης θα διεκδικήσουν ένα εισιτήριο ανόδου στην Pre League ενώ οι τέσσερις επόμενες (από κάθε όμιλο), θα παλέψουν στη β’ φάση για τις θέσεις 7-14.

Το πρόγραμμα

Α2 γυναικών:

(31/10-1/11) 1η αγων. 8η (19-20/12)

Ηρακλής Κ. -ΓΕΗ

Ν. ΟΠΕΡ- Αγ. Παρασκευή

Απολλώνιος -Πετρούπολη

(7-8/11) 2η αγων. 9η (16-17/1)

Απολλώνιος -Ηρακλής Κ.

ΓΕΗ-Ν. ΟΠΕΡ

Πετρούπολη-Χαλάνδρι

(14-15/11) 3η αγων. 10η (23-24/1)

Ν. ΟΠΕΡ-Απολλώνιος

Χαλάνδρι-Αγ. Παρασκευή

Ηρακλής Κ.-Πετρούπολη

(21-22/11) 4η αγων. 11η (30-31/1)

Ηρακλής Κ.-Ν. ΟΠΕΡ

ΓΕΗ-Χαλάνδρι

Πετρούπολη-Αγ. Παρασκευή

(28-29/11) 5η αγων. 12η (6-7/2)

Χαλάνδρι-Απολλώνιος

Αγ. Παρασκευή-ΓΕΗ

Ν. ΟΠΕΡ-Πετρούπολη

(5-6/12) 6η αγων. 13η (13-14/2)

Απολλώνιος -Αγ. Παρασκευή

Ηρακλής Κ.-Χαλάνδρι

Πετρούπολη-ΓΕΗ

(12-13/12) 7η αγων. 14η (20-21/2)

ΓΕΗ-Απολλώνιος

Αγ. Παρασκευή-Ηρακλής Κ.

Χαλάνδρι-Ν. ΟΠΕΡ

 

Μπορεί επίσης να σας αρέσει