“Ξεμούδιασαν” οι ξιφομάχοι της Κρήτης σε φιλικούς διασυλλογικούς αγώνες που έγιναν στο “Λίντο”

128

Μετά από πολύ καιρό οι ξιφομάχοι της Κρήτης διασταύρωσαν τα ξίφη τους και πάλι έστω και σε φιλικούς αγώνες.

Στο κλειστό γυμναστήριο του Λίντο πραγματοποιήθηκαν φιλικοί διασυλλογικοί αγώνες ξιφασκίας με τη συμμετοχή περίπου 60 αθλητών και αθλητριών και απο τα τέσσερα σωματεία της Κρήτης παρά το οτι οι περισσότεροι αθλητές ήδη βρίσκονται σε διακοπές.

Την ευθύνη της διοργάνωσης είχε η ομάδα του Α. Ο. ΘΗΣΕΑ Ηρακλείου και όλοι έφυγαν ικανοποιημένοι από τη διοργάνωση και με την υπόσχεση μέσα στο καλοκαίρι να επαναλάβουν αυτή τη κίνηση που μόνο καλά αποτελέσματα έχει για τους Κρητικούς ξιφομάχος…

Για την ιστορία τα αποτελέσματα των αγώνων έχουν ως εξής:

Ξ.Μονομαχίας Ανδρών

1) Φουστανάκης Στέλιος (ΑΛΜ)

2)Χατζηγεωργίου Νίκος (ΑΛΜ)

3)Παπαδάκης Στέλιος (ΓΕΗ)

3)Παγωνίδης Ιορδάνης (ΘΗΣΕΑΣ)

7)Αυγουστάκης Μανώλης (ΑΛΜ)

8)Χαριστάκης Μιχάλης (ΑΛΜ)

12.Μπουχαλάκης Ανδρέας (ΑΛΜ)

Ξ. Μονομαχίας Γυναικών

1)Μελαμπιανάκη Ελένη (ΑΛΜ)

2)Σφακιανάκη Εβελίνα (ΑΛΜ)

3)Ελευθεράκη Αγγελίνα (ΑΛΧ)

3)Αλιπραντη Δάφνη (ΑΛΧ)

6)Σφακιανάκη Δήμητρα (ΑΛΜ)

8)Κριάρη Μαρία (ΑΛΜ)

9)Καμπουράκη Ελευθερία (ΑΛΜ)

Σπάθη Γυναικών

1)Χρονάκη Αθηνά (ΓΕΗ)

2)Αναγνώστη Μόνικα (ΘΗΣΕΑΣ)

3)Συντιχάκη Εύα (ΘΗΣΕΑΣ)

3)Καραπιδάκη Ανθή (ΘΗΣΕΑΣ)

Στιγμιότυπο απο τους αγώνες στο κλειστό γυμναστήριο του Λίντο πραγματοποιήθηκαν φιλικοί διασυλλογικοί αγώνες ξιφασκίας
Στιγμιότυπο απο τους αγώνες

Ξ. Ασκήσεως Παμπαίδων (8-10)

1)Λιονάκης Βαγγέλης (ΑΛΜ)

2)Φουντουλάκης Κώστας (ΑΛΧ)

3)Φανουράκης Νίκος (ΑΛΜ)

Ξ. Ασκήσεως Παγκορασίδων (8-10)

1)Αναγνωστάκη Εύα (ΑΛΜ)

2)Ματσατσίνη Στελίνα (ΑΛΧ)

Ξ. Μονομαχίας Πανορασίδων (8-10)

1)Γκέκα Μάγια (ΘΗΣΈΑΣ)

2)Κωνσταντινοπούλου Αναστασία (ΑΛΧ)

Ξ. Μονομαχίας Πανορασίδων (11-13)

1)Θεοδωρογλάκη Ευαγγελία (ΑΛΧ)

2)Περδικάκη Αλεξάνδρα (ΑΛΧ)

3)Σύρμου Εβελίνα (ΘΗΣΕΑΣ)

3)Μητροκωστα Εβίτα (ΘΗΣΕΑΣ)

Ξ. Μονομαχίας Παμπαίδων (8-10)

1)Ομηρόλης Ευάγγελος (ΘΗΣΕΑΣ)

2)Καρπαθίου Στάθης (ΑΛΧ)

3)Περράκης Δαμουλης (ΑΛΧ)

3)Βιδαλάκης Δημήτρης (ΑΛΧ)

14)Κρουσανιωτάκης Νίκος (ΑΛΜ)

Ξ.Μονομαχιας Παμπαίδων (11-13)

1)Μήνος Φώτης (ΘΗΣΕΑΣ)

2)Κωνσταντινόπουλος Σταύρος (ΑΛΧ)

3)Αλιπραντης (ΑΛΧ)

3)Χατζάκης Νίκος (ΓΕΗ)

Σπάθη παμπαίδων (8-10)

1)Γιαλυτάκης Γιώργος (ΘΗΣΕΑΣ)

2)Μπαγλαρίδης Μιχάλης (ΑΛΜ)

3)Στεφανάκης Κωσταντίνος (ΓΕΗ)

3)Χαραλαμπίδης Κίμωνας (ΑΛΧ)

Σπάθη Παγκορασίδων (8-10)

1)Δριμισκιανάκη Ναταλία (ΓΕΗ)

2)Λαδουκάκη Εμμανουέλα (ΓΕΗ)

Σπάθη παγκορασίδων (11-13)

1)Αναγνώστη Μόνικα (ΘΗΣΕΑΣ)

2)Μυριδάκη Ραφαέλα (ΑΛΧ)

3)Ντουσάκη Χαρά (ΑΛΧ)

Σπάθη Παμπαίδων (11-13)

1)Τσαμανδούρας Δημήτρης (ΘΗΣΈΑΣ)

2)Μπιτσάκης Γιάννης (ΓΕΗ).

 

Μπορεί επίσης να σας αρέσει