Στο «Ηράκλειο» το ντέρμπι των εφήβων

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΣΤΑ «ΜΙΚΡΑ» ΤΗΣ ΕΚΑΣΚ

93

Η εκτός έδρας επικράτηση των εφήβων του «Ηράκλειο» επί του Ρεθύμνου στο ντέρμπι κορυφής και οι νίκες του ΟΦΗ και του Ανδρογέα σε βάρος του Ηροδότου και του Κύδωνα αντίστοιχα, ξεχώρισαν στη 16γ αγωνιστική του τοπικού πρωταθλήματος μπάσκετ.

Αγωνιστική δράση είχαμε ακόμα σε νεάνιδες, παίδες, κορασίδες και παμπαίδες όπου ξεκίνησε η δεύτερη φάση. Αναλυτικά τα αποτελέσματα στις «μικρές» κατηγορίες της ΕΚΑΣΚ:

ΕΦΗΒΩΝ Α’ (16η αγ.)

Ανδρογέας-Κύδων      64-59

ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ (Δημητριάδης, Βιολιντζής): Παγωνίδης 20 (3), Τζιμπιμπάκης 8(1), Σκουλούδης 13(3), Κοντόσης 9, Δουλγεράκης, Ξηρουχάκης, Αντιφυλιώτης 4, Νταής 10

ΟΦΗ-Ηρόδοτος          83-65

ΟΦΗ (Καρλάφτης): Μαλλιαράκης 30 (2), Περβολαράκης, Κοκοσάλης 3 (1), Καμπάκας 28 (4), Παπαδάκης 9, Σχοιναράκης, Φανου- ράκης 5, Μαράκης, Τσότρας 8.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Νασούφης): Κομψέλης 12(3), Λαμπράκης 4, Τσιναρίδης 5 (1), Μανασάκης 1, Καραγιαννάκης Μ. 21(1), Σηφάκης 1, Καραγιαννάκης Σ. 6 (1), Κοπιδάκης Χ. 15

Ρέθυμνο-Ηράκλειο     56-66

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Μακράκης-Πινακουλάκης): Περαντωνάκης 2, Βαμβουκάκης 10, Γκίζης 13, Κουκιαδάκης 12, Καρεφυλλάκης 5(1), Λίσλεβαντ 8 (2), Αυγουστινάτος 4, Κατσούρι 2, Δαγαλάκης 10

ΑΟΚ Χανιά-ΟΑΧ          49-59

Βαθμολογία (σε 16 αγ.): Ηράκλειο 26 (12-2), Ρέθυμνο 24 (9-6), ΟΦΗ 23 (8-7), ΟΑΧ 23 (9-5), Εργοτέλης 22 (8-6), Ανδρογέας 20 (6-8), ΑΟΚ Χανιά 19 (5-9), Ηρόδοτος 18 (4-10),  Κύδων 17 (3-11)

ΕΦΗΒΩΝ Β’ (16η αγ.)

Ακρωτήρι-Πεδιάδα     103-40

ΠΕΔΙΑΔΑ (Μαυρόπουλος): Βλάχος 2, Ρουκουνάκης 13, Στέβοβιτς 7 (1), Βλαχάκης 3, Τσαμπουράκης, Βογιατζάκης 5 (1), Αμπατζής 7 (1), Πλατάκης 3

ΑΟΚ Ιεράπετρα-Μεσσαρά      20-0 α.α.

Βαθμολογία (σε 16 αγ.): ΑΟΚ Ιεράπετρας 30 (15-0), Δειλινό 28 (13-2),Μεσσαρά 24 (11-4), Ακρωτήρι 23 (9-5), Τηγανίτης 21 (7-7), Ακαδημία Ρ. 20 (6-8), Πεδιάδα 19 (4-11), Σητειακός 11 1-9, Πλατανιάς 8 1-6

ΝΕΑΝΙΔΩΝ (12η αγ.)

Αρκάδι-Ηρόδοτος       43-30

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Σταυρακάκη): Μπαλτζάκη 6, Στεφανάκη Ε. 16 (2), Μανουκάκη 1, Περυσινάκη 5, Βασιλείου 2, Γεωργιάδη, Πιπεράκη, Διβινή

ΟΦΗ-ΑΟΚ Ιεράπετρα  0-20 α.α.

Βαθμολογία (σε 12 αγ.): ΟΑΧ 14 7-0, Αρκάδι 14 6-2, Ηρόδοτος 14 5-4, ΑΟΚ Ιεράπετρα 12 3-6

ΠΑΙΔΩΝ Α’ (16η αγ.)

Ρέθυμνο-Ηράκλειο     35-47

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Πινακουλάκης): Γενιτσαρίδης 7, Κατσούρι 6, Αλατσάκης 2, Μακράκης 5 (1), Βένιος, Βογιατζάκης 14 (3), Κοντογεώργης 10, Καντάκης 3

ΟΦΗ-Ηρόδοτος          74-48

ΟΦΗ (Καρλάφτης): Σαμπάνης 10 (2), Μυλωνάκης 9 (1), Βλαχάκης Γ. 11 (2), Βερερουδάκης 4, Παπαδοσπυριδάκης 12, Λαμπράκης 4, Μπαλαντινάκης 4, Πετροσιάν 11 (1), Βλαχάκης Ε. 9 (1).

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Ροδουσάκης): Μαλλίδης 8, Παλιατσός 18 (2), Πανταλός 2, Σηφάκης 8, ριστοδουλάκης 4 (1), Γαργανουράκης 1, Μαρκάκης 2, Κατσούγκρης 5

ΑΟΚ Χανιά-ΟΑΧ          46-52

Βαθμολογία (σε 16 αγ.): Εργοτέλης 29 (14-1), Κύδων 27 (12-3), ΟΦΗ 27 (11-5), Ηράκλειο 27 (11-5), ΑΟΚ Χανιά 26 (10-6), Ρέθυμνο 22 (6-10), ΟΑΧ 21 (6-9), Ανδρογέας 20 (5-10), Ηρόδοτος 18 (2-14), ΑΟΑΝ 13 (1-11)

ΠΑΙΔΩΝ Β’

Α’ Όμιλος (11η αγ.)

Ακαδημία Ρ.- Κύδων2             50-77

ΟΑΧ2- ΟΦΣΧ   41-46

Ηράκλειο2- Χανιά BC  20-0 α.α

Δειλινό-Ακρωτήρι       (22/3)

Βαθμολογία (σε 11 αγ.): Ακρωτήρι 19 (9-1), Ηράκλειο2 18  (7-4), Δειλινό 17 (7-3), ΟΑΧ2 17 (6-5), Κύδων2 15 (6-4), ΟΦΣΧ 15 (4-8),  Ακαδημία Ρ. 14 (4-6), Χανιά BC 11 (1-9)

Β’ Όμιλος (15η αγ.)

Τηγανίτης-Πεδιάδα    57-73

ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ (Λεμπιδάκης): Κοκκινίδης 4, Μικρογιαννάκης 2, Σπηλιωτάκης 5, Κατιλιάρι 2, Λαζαρίδης 31 (1), Τσατσάκης 2, Χριστιανίδης 2, Μήντος 2, Λυραράκης 7

ΠΕΔΙΑΔΑ (Μαυρόπουλος): Δέδες 4, Ρουκουνάκης 35 (3), Στέβοβιτς 9, Τσαμπουράκης 3 (1), Αμπατζής 14 (2), Μποϊερ 3, Πλατάκης 5 (1)

ΟΑΣΗ-ΑΟΚ Ιεράπετρα 29-54

ΟΑΣΗ (Περυσινάκης): Τζανάκης 2, Στρατής 3, Παραβολιδάκης 5 (1), Μαρίνος 4, Ντατσιονάκης 2, Ανδρής 8, Ιατρού 5 (1).

ΑΟΚ Ιεράπετρα (Κορνιωτάκης): Χωραϊτης 8, Καναβάκης 11 (1), Δασκαλάκης 6, Τσιρίδης 5 (1), Πηγιάκης 6, Διακάκης 14, Χρυσός 5 (1)

Βαθμολογία (σε 15 αγ.): Πεδιάδα 30 (15-0), ΑΟΚ Ιεράπετρα 24 (11-2), ΟΑΣΗ 22 (9-4), Τηγανίτης 21 (8-5), ΟΦΗ2 17 (4-9), Ανδρογέας2  17 (3-11), Σητειακός 16 (6-4),  Αναγέννηση 16 (3-10), Νεάπολη 12 (2-8)

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (12η αγ.)

Εργοτέλης-Ανδρογέας            64-40

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Κομψέλης): Χριστοδουλάκη 4, Βαβαλή 16, Λαγουδάκη 8, Σαβουιδάκη 9, Γιαννουλάκη 5 (1), Μαρκάκη 16, Φωτάκη 6

ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ (Παγωνίδης): Γαλανάκη 5, Χαλεπάκη 14, Γιαπιτζόγλου 12(2), Πακέ 6, Τσαγκαράκη, Μαυρογιάννη 2

Αρκάδι-Ηρόδοτος       39-43

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Σταυρακάκη): Περυσινάκη 4, Στεφανάκη 11, Σηφάκη 3, Μανουκάκη 19 (2), Γεωργιάδη, Πιπεράκη, Διβινή 2

ΟΑΧ-ΟΦΗ        71-40

ΟΦΗ (Ζερβάκη): Διαμαντάκη 12, Αλιφραγκή 7 (1), Μηλιαρά 13 (2), Μεταξά 3 (1), Ψαρρά 2, Σπανάκη, Μοσχονησιώτη, Σταματάκη 3 (1)

Βαθμολογία (σε 12 αγ.): ΟΑΧ 19 (9-1), Ηρόδοτος 19 (9-1),  Αρκάδι 18 (7-4), Ανδρογέας 15 (4-7),Εργοτέλης 14 (4-6), ΟΦΗ 13 (3-7), ΑΟΚ Ιεράπετρα 10 (0-10)

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ (Β’ φάση)

1η αγωνιστική

Ρέθυμνο2-Κύδων       22-87

Ρέθυμνο1-Κίσσαμος   84-29

ΟΑΣΗ-Ηράκλειο          27-87

ΟΦΗ-Ιεράπετρα          84-35.

 

Μπορεί επίσης να σας αρέσει