ΑΠΟΤΕΛEΣΜΑΤΑ ΕΚΑΣΚ: Δύο στα δύο οι γυναίκες Ηροδότου και Αρκαδίου

ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟΥ ΣΕ ΛΑΣΙΘΙ ΚΑΙ ΡΕΘΥΜΝΟ

135

Στους νομούς Λασιθίου και Ρεθύμνου θα περιοδεύσει  ο περιφερειακός τεχνικός της ΕΚΑΣΚ Μιχάλης Πετράκης, προκειμένου να πραγματοποιήσει προπονήσεις στο πλαίσιο του αναπτυξιακού προγράμματος.

Η σημερινή προπόνηση θα γίνει στο κλειστό Ιεράπετρας (2.30μμ για κορίτσια 2004-2007 και 4μμ για αγόρια 2006-07) και στο Κλειστό Αγίου Νικολάου (8μμ για αγόρια 2006-07) ενώ το Σάββατο θα πραγματοποιηθεί προπόνηση στα Περιβόλια του Ρεθύμνου (10πμ για κορίτσια 2004-2007 και 11.30πμ για αγόρια 2006-07).

Στο μεταξύ, με νίκες του Ηροδότου και του Αρκαδίου συνεχίστηκε το τοπικό πρωτάθλημα γυναικών. Οι δύο αυτές ομάδες έκαναν το 2Χ2 και θα… λύσουν τις διαφορές τους στο πρώτο ντέρμπι της σεζόν (21/12).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στα πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΚ:

ΓΥΝΑΙΚΩΝ (3η αγ.)

ΗΡΟΔΟΤΟΣ-ΟΦΗ 63-44

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Σταυρακάκη): Στεφανάκη 4, Γουμενάκη 10 (2), Βερίγου 1, Μανουκάκη 14, Μιχελιδάκη 10 (1), Καρδαμάκη 10, Μανωλάκου 9 (3), Διβινή 3 (1), Καρδαμάκη 2

ΟΦΗ (Καρλάφτης): Λιόντα 6, Ιατράκη 4, Αγαθαγγέλου 2, Χωματά, Διαμαντάκη 1, Τζαγκαράκη 5, Μαθιουδάκη 13 (2), Χριστοφοράκη 9, Λογοθέτη 4

ΑΡΚΑΔΙ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 52-42

ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Κουλούρη Μ, Γιαλαμά 5, Κουλούρη Σ. 11 (1), Καζά 8, Σταυγιανουδάκη 3, Καλατζιδάκη 8, Σταυριανάκη 2, Καούκη 15 (1)

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Κομψέλης): Γαλανάκη 14 (1), Βασιλάκη 4, Καραπιδάκη, Βαβαλή, Γρηγοριάδου 6, Καμαράδου 2, Κακλαμάνου 5 (1), Γιαννακοπούλου 1, Συμεωνίδου 2, Μέτα 2, Γιαννουλάκη, Καντέλη 6

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 3 ματς)

1)Ηρόδοτος…………4…………….2-0

2)Εργοτέλης……….4…………….1-2

3)Αρκάδι………….3(-1)…………2-0

4)ΟΦΗ……………….2…………….0-2

5)ΟΑΧ2000……….1……………. 0-1

 

ΕΦΗΒΩΝ Β’ (εξ’ αναβολής)

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ-ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ 58-39

 

ΑΚΡΩΤΗΡΙ-ΣΕΙΤΕΙΑΚΟΣ 70-45

Βαθμολογία (σε 9 ματς):  ΑΟΚ Ιεράπετρα 16 (8-0), Δειλινό 15 (7-1), Μεσσαρά 14 (6-2), Ακρωτήρι 12 (5-3), Τηγανίτης 12 (4-4), Πεδιάδα 10 (2-6), Ακαδημία Ρ. 10 (2-6), Σητειακός 9 (1-7), Πλατανιάς 8 (1-6)

ΠΑΙΔΩΝ Β’ (9η αγ.)

Β’ Όμιλος

ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ2-ΟΦΗ2 43-58

ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ2 (Κατσαπρακάκης): Παπαδάκης 2, Καπετανάκης 12(1), Ταμπάκου 11, Πρωτοσύγκελος 2, Λαθουράκης 5(1), Μπαγιάτης 9(1), Ρογδάκης 2

ΟΦΗ2 (Κόκκινος): Γαλυφιανάκης 9(1), Φρογάκης 12(4), Πολάκης 15(1), Σκαρπαθιωτάκης 3, Χαλκιαδάκης 6, Κόμης 4, Φλουρής 7, Σωπασής 2

ΠΕΔΙΑΔΑ-ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 63-53

ΠΕΔΙΑΔΑ (Μαυρόπουλος): Πελεκάκης, Δέδες, Ρουκουνάκης 28(3), Στέβοβιτς 7(1), Πλατάκης 4, Φανουράκης, Αμπατζής 10(2), Μποϊερ 14(3), Μαρκογιαννάκης, Βλάχος

ΟΑΣΗ-ΝΕΑΠΟΛΗ 56-27

ΟΑΣΗ (Περυσινάκης): Τζανάκης 10, Μαρίνος 17, Ντατσιωνάκης 4, Ιατρού 15 (1), Στρατής 8, Βάρδας, Παραβολιδάκης 2

ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 84-43

ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ (Λεμπιδάκης): Σπηλιωτάκης 24 (2), Λυραράκης 8, Μικρογιαννάκης 5 (1), Ιωαννίδης 4, Χριστιανίδης 7 (1), Μαρκόπουλος, Λαζαρίδης 15, Λουλάκης 2, Κοκκινίδης 7, Μήντος 4, Τσατσάκης 8

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Δράγαζης): Ντιντάκης 17 (3), Πλευράκης 4, Μορφιδάκης Ι. 7, Κολοκοτρώνης 1, Πέππας 8, Βασιλάκης 6 (2)

Βαθμολογία (σε 9 ματς): Πεδιάδα 16 (8-0), ΑΟΚ Ιεράπετρα 14 (6-2), ΟΑΣΗ 14 (6-2), Σητειακός 13 (5-3), Τηγανίτης 13 (5-3) ΟΦΗ2 11 (2-7), Νεάπολη 10 (2-6), Αναγέννηση 10 (2-6)

Ανδρογέας2  8 (0-8)

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (6η αγ.)

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΟΦΗ 42-51

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Κομψέλης): Γαλανοπούλου, Χριστοδουλάκη, Βαβαλή 19, Λαγουδάκη 11, Σαβουιδάκη 6, Γιαννουλάκη 6, Μακράκη, Φωτάκη

ΟΦΗ (Ζερβάκη): Μουρτζάκη 2, Διαμαντάκη 22, Σταθοράκη 3, Καζάνη, Μηλιαρά 7, Τζανετή 10, Ψαρρά, Σπανάκη, Μεταξά 7, Μοσχονησιώτη

ΟΑΧ-ΗΡΟΔΟΤΟΣ 67-56

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Σταυρακάκη): Περυσινάκη, Κακιουφάκη, Στεφανάκη Ε. 10, Ορφανού 7 (1), Στεφανάκη Ι. 7 (1), Μανουκάκη 7, Ρίκα, Γεωργιάδη 8, Δημητρουλάκη, Πιπεράκη, Διβινή 15

ΑΡΚΑΔΙ-ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ 67-41

Βαθμολογία (σε 6 ματς): Αρκάδι 10 (4-2), ΟΑΧ 9 (4-1)

Ηρόδοτος 9 (4-1), Εργοτέλης 7 (2-3), ΟΦΗ 7 (2-3), Ανδρογέας 7 (2-3), Ιεράπετρα 5 (0-5)

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ (4η αγ.)

1ος όμιλος 

ΑΚΡΩΤΗΡΙ-ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ…         57-60

ΡΕΘΥΜΝΟ1-ΧΑΝΙΑ BC            ……74-34

2ος όμιλος 

ΚΙΣΣΑΜΟΣ-ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ           5…6-43

ΚΥΔΩΝ-ΟΑΧ2000………..98-28

3ος όμιλος

ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ-ΟΦΗ1……….60-39

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ1-ΗΡΑΚΛΕΙΟ2…65-27

4ος όμιλος 

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ2-ΜΕΣΣΑΡΑ…54-81

ΓΙΟΥΧΤΑΣ-ΟΦΗ2 57-29

ΗΡΑΚΛΕΙΟ1-ΗΡΟΔΟΤΟΣ1…78-63

5ος όμιλος 

ΔΙΑΠΛΑΣΗ-ΠΕΔΙΑΔΑ……80-46

ΑΟΚ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ-ΟΑΣΗ…52-34

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (4η αγ.)

1ος όμιλος

ΚΙΣΣΑΜΟΣ-ΑΡΚΑΔΙ………40-74

ΑΤΣΙΠΟΠΟΥΛΟ-ΟΑΧ2000…29-26

2ος όμιλος 

ΗΡΟΔΟΤΟΣ-ΔΙΑΠΛΑΣΗ…47-39

ΟΑΣΗ-ΟΦΗ……………………38-78

 

Μπορεί επίσης να σας αρέσει