Οι αθλητές και αθλήτριες του All Star Game των “μικρών” της ΕΚΑΣΚ

ΠΕΦΤΕΙ Η ΑΥΛΑΙΑ

117

Με το ALLSTARGAME θα κλείσουν τα τουρνουά των Παμπαίδων Παγκορασίδων Μίνι Αγοριών και Μίνι Κοριτσιών της ΕΚΑΣΚ. H γιορτή θα πραγματοποιηθεί στο κλειστό γυμναστήριο της Αλικαρνασσού την Κυριακή 16 Ιουνίου.

Τα Μίνι κορίτσια θα ανοίξουν την αυλαία της διοργάνωσης (11:30), θα ακολουθήσει το παιχνίδι των Μίνι Αγοριών (13:00) και μετα τα τζάμπολ των Παγκορασίδων (14:30) και Παμπαίδων (16:00). Οι αθλητές και τις αθλήτριες που θα συμμετάσχουν επιλέχθηκαν από τον προπονητή του Αναπτυξιακού Μιχάλη Πετράκη και είναι:

Μίνι κορίτσια (2006-2007)

Ομάδα Δήμητρα: Ιωάννα Γιαννακάκη (Ατσιπόπουλο), Χαρά Βαράκη (ΟΚΑ Αρκάδι), Χάρις Μαρκάκη (Εργοτέλης), Βασιλική Κουράκη (ΟΑΧ), Μαρία Μοσχονησιώτη (ΟΦΗ), Ευαγγελία Μαρκάκη (ΟΑΣΗ), Κατερίνα Τσουγκράκη (ΟΑΧ), Μαριάννα Μπουζουνιεράκη (ΑΟΝΑ Ηρόδοτος), Θεολογία Σκεμπε (ΟΑX 2000), Χρύσα Χαλεπάκη (Ανδρογέας), Χρυσαλία Βεργίτση (Αρκάδι), Αδαμίδη Αθηνά (ΟΑΧ), Δέσποινα Τζανερή (ΟΦΗ), Αγγελική Σφακιανάκη (Εργοτέλης), Φωτούλα Ξανθουδάκη (Κισσαμικός).Προπονήτρια: Δεδελετάκη Μαρία.

Αθηνά: Διαμαντούλα Σταφυλάκη (Αρκάδι), Εριέτα Χριστοδουλάκη (Εργοτέλης), Άννα Θεοδοσούλη (Ανδρογέας), Αλεξάνδρα Σεκουλόσκα (ΟΑΣΗ), Ειρήνη Γαλανάκη (Ανδρογέας), Μυρωνία Ξανθάκη (Ηρόδοτος), Μαρία Κωνσταντουδάκη (ΟΑΧ), Ελευθερία Κουκουλάκη (Πεδιάδα), Αγγέλα Παπαγιαννάκη (ΟΑΧ 2000), Αθηνά Τσαγκαράκη (Ανδρογέας), Ευαγγελία Μυστράκη (Ατσιπόπουλο), Ελένη Μηλιαρά (ΟΦΗ), Σοφία Καζάνη (ΟΦΗ), Γωγώ Σεκερη (Ηρόδοτος), Καλλιόπη Βεργίτση (Αρκάδι).

Προπονητής: Πετράκης Μιχάλης.

Μίνι αγόρια (2006-2007)

Κρόνος: Γεώργιος Κωνσταντινίδης (ΑΓΟΡ), Αλέξανδρος Αγιανογλου (Ακρωτήρι), Νίκος Μουλιανιτάκης (ΑΟΑΝ), Ιωάννης Μαλίδης (Γιούχτας), Θεόδωρος Γενιτσαρίδης (Ηράκλειο), Αλέξανδρος Αγγελάκης (Ιεράπετρα), Ευτύχης Βολτιράκης (Κύδων), Γεώργιος Σαραντουλάκης (Μεσσαρά), Λαοκράτης Βασιλάκης (ΟΦΗ), Μιχάλης Καλυπολίτης (Πλατανιάς), Αντώνης Καμπρουράκης (ΟΑΧ), Γιώργος Σπυριδάκης (Σητειακός), Ιωάννης Βολονάκης (ΟΦΣΧ), Στέλιος Ιωάννου (Δειλινό).

Προπονητής: Πέτρος Πολοπετράκης.

Ερμής: Γεώργιος Τσαχάκης (ΑΓΟΡ), Δερεδάκης Κωνσταντίνος (Ακαδημία Ρεθ.), Φραντζέσκος Ταμπάκος (Ανδρογέας), Βενιαμίν Αμποση (Εργοτέλης), Ζαχαρίας Παπαδάκης (Ηρόδοτος),Ιωάννης Κανετάκης (Ηράκλειο), Παναγιώτης Δημόπουλος (Κισσαμικός), Γιώργος Κοκοτσάκης (Κύδων), Γεώργιος Κουγιουμουτζής (Μεσσαρά), Αντώνης Ντατσιονάκης (ΟΑΣΗ), Κωνσταντίνος Παπαδάκης (ΟΦΗ), Αντώνης Παπαλιωνάκης (ΟΑΧ), Ματια Στεβοβιτς (Πεδιάδα), Αλέξανδρος Πετράκης (ΑΟΚ Χανιά).

Προπονητής: Διονύσης Μουλιανιτάκης.

Παγκορασίδες (2004-2005)

Ήρα: Ευαγγελία Ζολώτα (Αρκάδι), Πελαγία Διβινή (Ηρόδοτος), Ιωάννα Ανδριόλα (Ιεράπετρα), Έλενα Στεφανάκη (ΟΦΗ), Τόνια Σηφάκη (Ηρόδοτος), Φωτεινή Αλιφραγκη (ΟΦΗ), Βαρβάρα Σαβουϊδάκη (Εργοτέλης), Ιωάννα Πακε (Ανδρογέας), Σταυρούλα Βαβαλη (Εργοτέλης), Αναστασία Φωτάκη (Εργοτέλης), Μαριλένα Γιαπεντζάκη (Ηρόδοτος), Χρυσαλία Βεργιτσάκη (Αρκάδι), Νάνσυ Καραλή (Ανδρογέας). Προπονήτρια: Μαρία Δεδελετάκη.

Άρτεμις: Μαρία Ζολώτα (Αρκάδι), Δέσποινα Κοσμίδη (Ιεράπετρα), Εμμανουέλα Γεωργιάδη (Ηρόδοτος), Μαριάννα Καραλάκη (Ιεράπετρα), Δέσποινα Μουρτζάκη (ΟΦΗ), Νίκη Βαρδάκη (Πεδιάδα), Ιωάννα Στεφανάκη (ΟΦΗ), Σοφία Γιαννουλάκη (Εργοτέλης), Ευαγγελία Μερλενογλου (Αρκάδι), Ελευθερία Διαμαντάκη (ΟΦΗ), Γιασεμή Ορφανού (Ηρόδοτος), Σοφία Λιαπάκη (Ιεράπετρα), Μαριάννα Παπαμαρκάκη (ΟΦΗ).

Προπονητής: Βασίλης Κομψέλης.

Παμπαίδες (2004-2005)

Ήφαιστος: Ζαχαρίας Σαμωνάκης (ΑΣΑ Αναγέννηση), Φίλιππος Κωνσταντινίδης (ΑΓΟΡ), Ηλίας Κοζύρης (ΑΟΑΝ), Γιώργος Μαλλίδης (Γιούχτας), Άγγελος Λαγουδάκης (Εργοτέλης), Παναγιώτης Μηλαθιανάκης (Ηράκλειο), Ντερ Κατσουρι (Ηρόδοτος), Γεώργιος Καναβάκης (Ιεράπετρα), Ιωάννης Μαστοράκης (Κύδων), Μάριος Καφάσης (ΟΑΣΗ), Γιώργος Παπαδοσπυριδάκης (ΟΦΗ), Άγγελος Λεβεντάκης (Πλατανιάς), Θεόφιλος Κοκκινίδης (Τηγανίτης), Γιώργος Τσουκάλης (Σητειακός), Ιωάννης Γκαλιος (ΟΣΦΧ), Ιωάννης Τζαμπατάκης (ΟΑΧ).

Προπονητές: Πέτρος Πολοπετράκης, Βασίλης Κομψέλης.

Άρης: Σωτήρης Γκιουλέας (ΑΓΟΡ), Μάριος Διγενής (Ακαδημία Ρεθύμνου), Παναγιώτης Ρομπολάκης (Ακρωτήρι), Γρηγόρης Σειραδάκης (ΑΟΚ Χανιά), Γιώργος Μαρκάκης (Δειλινό), Αλέξανδρος Αλεξανδρόπουλος (Εργοτέλης), Γιώργος Βογιατζάκης (Ηράκλειο), Αναστάσης Βαράκλας (Ηρόδοτος), Βαγγέλης Βολτσης (Κύδων), Μανώλης Αγγελάκης (Μεσσαρά), Παναγιώτης Λαμπράκης (ΟΦΗ), Άγγελος Ρουκουνάκης (Πεδιάδα), Στέφανος Μαραθάκης (Χανιά B.C.), Στράτος Αντιφιλιώτης (Ανδρογέας), Ευάγγελος Φαϊτάκης (Νεάπολη), Μιχάλης Γεωργιουδάκης (ΟΑΧ).

Προπονητής: Κουτρούλης Κώστας.

Το πρόγραμμα (16/6, κλειστό γυμναστήριο Αλικαρνασσού):

11.30 Δήμητρα-Αθηνά (All Star Μίνι Κορίτσια).

13.00 Κρόνος-Ερμής (All Star Μίνι Αγόρια).

14.30 Ήρα-Άρτεμις (All Star Παγκορασίδων).

16.00 Ήφαιστος-Άρης (All Star Παμπαίδων).

 

Μπορεί επίσης να σας αρέσει