Οι υποψήφιοι της Λαϊκής Συσπείρωσης σε Δήμο – Περιφέρεια

1.017

Σε πανηγυρικό κλίμα παρουσιάστηκαν χθες σε μια μεγάλη εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στη μουσική σκηνή «Νυν και Αεί» τα ονόματα των υποψήφιων περιφερειακών συμβούλων της Περιφερειακής Ενότητας  Ηρακλείου και των υποψηφίων δημοτικών συμβούλων του Δήμου Ηρακλείου.

Στο πλαίσιο της παρουσίασης μίλησαν ο βουλευτής του ΚΚΕ και υποψήφιος περιφερειάρχης Κρήτης με τη Λαϊκή Συσπείρωση Μ. Συντυχάκης, και ο Δ. Βρύσαλης, υποψήφιος δήμαρχος Ηρακλείου με τη Λαϊκή Συσπείρωση.

Στην παρέμβασή του ο Μ. Συντυχάκης μεταξύ άλλων τόνισε: «Πρόκειται για ένα μαχητικό ψηφοδέλτιο, το οποίο απαρτίζεται από μαχητές της ζωής, δοκιμασμένους αγωνιστές εργάτες, βιοπαλαιστές αγρότες, επαγγελματίες, επιστήμονες, γυναίκες και νέους, που κοινό χαρακτηριστικό έχουν την υπεράσπιση των λαϊκών συμφερόντων, την προσφορά στους κοινωνικούς αγώνες, την ανησυχία για την επιβίωση των λαϊκών οικογενειών».

Αντίστοιχα ο υποψήφιος δήμαρχος Ηρακλείου Δημήτρης Βρύσαλης επέκρινε όλες τις παρατάξεις που διεκδικούν τον δήμο Ηρακλείου.

Οι υποψήφιοι της Λαϊκής Συσπείρωσης στην Περιφέρεια Κρήτης και συγκεκριμένα στον νομό Ηρακλείου είναι οι εξής:

Ανδρουλάκη Λίνα υποψήφια διδάκτωρ του τμήματος Χημείας του Πανεπιστημίου Κρήτης, ιδιωτική υπάλληλος, Βαγιας Βάγιας           μηχανικός περιβάλλοντος και υποψήφιος διδάκτορας στο Πολυτεχνείο Κρήτης, Βασιλάκης Δημήτρης επιπλοξυλουργός, Γρατσίας Βασίλης ζωγράφος-συνταξιούχος ΟΤΕ,  Γωνιανάκης Γιάννης οικοδόμος, πρόεδρος ΔΣ συνδικάτου Οικοδόμων Ν. Ηρακλείου, μέλος ΔΣ ΕΚΗ, Δαλέζιος Γιάννης επίκουρος Καθηγητής Φυσιολογίας της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Κρήτης,  Δοργιάκη Δέσποινα ιδιωτική υπάλληλος, αντιπρόεδρος ΔΣ Ένωσης Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ηρακλείου Ερμείδης Συμεών αυτοκινητιστής, μέλος ΔΣ ΟΕΒΕΝΗ Καμίτση Μαρία ιδ. υπάλληλος,  Καραγιάννης Γιώργος χειρούργος-διευθυντής χειρουργικής κλινικής Βενιζελείου νοσοκομείου, Καραγιώργος Πάνος συμβασιούχος καθηγητής στο τμήμα Μαθηματικών και Εφαρμοσμένων Μαθηματικών του πανεπιστήμιου Κρήτης,  Καραμαλάκης Δημήτρηςγεωπόνος-αγρότης,   Κοκοτάκη Γιάννα ξενοδοχοϋπάλληλος, Κορογλου Κώστας ορθοδοντικός, Κούδας Βασίλης ψυχίατρος-επιμελητής Α’ της ψυχιατρικής κλινικής ΠΑΓΝΗ, Κριαράς Δημήτρης οδηγός, Κυπραίου-Σκεπάρνη Μαρία         τεχνολόγος-γεωπόνος, Μπακέλα Κατερίνα μεταδιδακτορική ερευνήτρια στο τμήμα Βιολογίας του πανεπιστημίου Κρήτης,  Μπιτσάκη Τζένη νηπιαγωγός, Πρόεδρος ομοσπονδίας συλλόγων γονέων μαθητών Κρήτης, Νικήτας Μανώλης επαγγελματίας στις σιδηροκατασκευές, διετέλεσε πρόεδρος του πολιτιστικού συλλόγου Πόμπιας την περίοδο 2006-09 και σημερινός αντιπρόεδρος, Παντερή Μαρία παθολόγος-επιμελήτρια Α’ ΤΕΠ ΠΑΓΝΗ,  Παπαδάκης Σταύρος μηχανικός του εμπορικού ναυτικού, μέλος του ΔΣ της Πανελλήνιας Ένωσης Μηχανικών Εμπορικού Ναυτικού, πρώην στρατευμένος του πολεμικού ναυτικού που αρνήθηκε να συμμετάσχει σε ΝΑΤΟική άσκηση στην Ανατολική Μεσόγειο, στην οποία συμμετείχε η φρεγάτα που υπηρετούσε,  Παπαδημητρόπουλος Χαρίδημος συνταξιούχος τελωνειακός,  Πατεράκης Νίκος πνευμονολόγος, πρόεδρος επιτροπής ειρήνης Ηρακλείου (μέλος ΕΕΔΥΕ),  Πετράκης Βαγγέλης εκπαιδευτικός Β΄ βάθμιας εκπαίδευσης,  Πευκιανάκη Στέλλα συνταξιούχος δημόσιος υπάλληλος της περιφέρειας Κρήτης,  Πρωτογεράκη Μαρία εκπαιδευτικός Β΄ βάθμιας εκπαίδευσης,  Σαλούστρος Δημόκριτος ιδ. Υπάλληλος, πρόεδρος ΔΣ  Ένωσης Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ηρακλείου, μέλος ΔΣ ΕΚΗ, Σαμαριτάκη Ελένη αρχαιολόγος-ξεναγός, μέλος του ΔΣ Ξεναγών Ν. Ηρακλείου,  Σκυβαλάκη Ειρήνη φυσικός με ειδίκευση στη ειδική αγωγή και στην εκπαίδευση κωφών και τυφλών ατόμων,  Σοφίου Βαγγέλης ξενοδοχοϋπάλληλος,  Σταυρακάκης Γιώργος Μουσικός-λαουτιέρης-αγρότης,  Σφακιανάκης Μιχάλης δικηγόρος,  Τερζάκης Βασίλης εκπαιδευτικός ΕΠΑΣ-ΟΑΕΔ,  Τριγωνάκης Βασίλης ασφαλιστικός σύμβουλος, Χουστουλάκη Γενοβέφα εκπαιδευτικός Β΄ βάθμιας εκπαίδευσης, Χουστουλάκη Νατάσα αρχαιολόγος, επικεφαλής της γραμματείας της  ομάδας γυναικών Μαλεβιζίου (μέλος ΟΓΕ),  Χρυσοφάκη Κατερίνα τραπεζικός υπάλληλος

Αντίστοιχα οι υποψήφιοι της Λαϊκής Συσπείρωσης στο Δήμο Ηρακλείου είναι οι εξής:

Υποψήφιοι δημοτικοί και κοινοτικοί σύμβουλοι Δήμου Ηρακλείου Λαϊκή Συσπείρωση

Υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι

Περατσάκης Γεώργιος Γοργολαΐνη, Περογαμβράκης Ζαχαρίας Γοργολαΐνη, Αγγέλη Ερασμία Ηρακλείου    , Αλατσατιανός Ανδρέας Ηρακλείου, Αναστασάκη Μαρία Ηρακλείου, Αντωνογιαννάκης Ευάγγελος Ηρακλείου,  Βαγιακάκος Ιωάννης Ηρακλείου,  Βασιλακάκη Μαρία Ηρακλείου,  Βλαττά Μαρίνα Ηρακλείου,  Βριθιάς Εμμανουήλ Ηρακλείου,  Γαλατιανού Στυλιανή Ηρακλείου, Γαρεφαλάκης Νικόλαος Ηρακλείου,  Γραμματικάκη Ευαγγελία Ηρακλείου, Δανδουλάκης Εμμανουήλ Ηρακλείου, Ζαφείρη Κρυστάλλω Ηρακλείου, Ζερβουδάκης Γρηγόριος Ηρακλείου, Καβουσάκη Μαρίνα Ηρακλείου, Καγιαμπάκης Δημήτριος Ηρακλείου, Καπαταϊδάκη Μαρία Ηρακλείου, Καλιοφωλιά Μαρία Ηρακλείου, Καραβιώτης Δημήτριος Ηρακλείου, Καραγιάννης Νικόλαος Ηρακλείου, Καραντεμοίρης Εμμανουήλ Ηρακλείου, Κασαπάκης Μιχαήλ Ηρακλείου, Κιαμούρης Ηλίας Ηρακλείου, Κοκοσάλης Ανδρέας Ηρακλείου, Κοκοσάλη – Σαλούστρου Μαρία Ηρακλείου, Κοραου Γεωργία Ηρακλείου, Κουτσαυτάκης Πολύδωρας Ηρακλείου, Κριαράς Ανδρέας Ηρακλείου, Λαμψα Κασιανή Ηρακλείου, Μαζίτσος Γεώργιος Ηρακλείου, Μαθιουδάκη Καλλιόπη Ηρακλείου, Μαραβελάκη Χρυσή Ηρακλείου, Μαρκάκη Ελένη Ηρακλείου, Μαστορίδης Αναστάσιος Ηρακλείου, Μηλιαράς Ιωάννης Ηρακλείου, Μιχελάκης Παύλος Ηρακλείου, Μοχιανάκης -Καραμπατσάκης Αντώνιος Ηρακλείου, Μαρίνος Νεκτάριος Ηρακλείου, Ξημεράκης Ιωάννης Ηρακλείου, Ξυλούρης Κωνσταντίνος Ηρακλείου, Πακες Ιωάννης -Ιωσήφ Ηρακλείου, Πανταζής Χαράλαμπος Ηρακλείου, Παπαδάκη Μαρία Ηρακλείου, Πασπαλάκης Μιχαήλ Ηρακλείου, Πετράκη Ευθαλία Ηρακλείου, Πετροπούλου Βασιλική Ηρακλείου, Πιττακα – Τριγωνάκη Λαμπρινή Ηρακλείου, Πολυχρονάκη Αικατερίνη Ηρακλείου, Πουλάκης Αντώνιος Ηρακλείου, Σκεπάρνης Γεώργιος Ηρακλείου, Σταθάκη Ευτυχία Ηρακλείου, Σταυρουλάκης Ιωάννης Ηρακλείου, Στεφανάκης Αντώνιος Ηρακλείου, Συντυχάκη Καλλιόπη Ηρακλείου, Τσαγκαράκης Μιχαήλ Ηρακλείου, Τσέρος Αλέξανδρος Ηρακλείου, Φωτιάδου-Δουλουφάκη Ελισάβετ Ηρακλείου, Χατζηγεωργίου Εμμανουήλ Ηρακλείου, Χατζημηνά Ευδοξία Ηρακλείου, Χιώτης Αναστάσιος Ηρακλείου, Χριστοδουλοπούλου Νικολέτα Ηρακλείου, Χριστοφοράκης Ιωάννης Ηρακλείου, Χρυσοφάκη Ζουμπουλία Ηρακλείου, Γραμματικάκης Ελευθέριος Νέας Αλικαρνασσού, Καζαντζάκης Γεώργιος Νέας Αλικαρνασσού, Κωνσταντάκης Νικόλαος Νέας Αλικαρνασσού, Μπριτζολάκη Παρασκευή Νέας Αλικαρνασσού, Πεϊνήρης Γεράσιμος Νέας Αλικαρνασσού, Σωκράτης Χρήστος-Θεοδόσιος Νέας Αλικαρνασσού, Σαμπροβολάκης Γεώργιος Παλιανής, Χανιωτάκη Ελένη Παλιανής, Χαλκιαδάκη Ειρήνη Τεμένους

Υποψήφιοι κοινοτικοί σύμβουλοι 1ης κεντρικής κοινότητας

Ανδριανάκης Ιωάννης, Βουρλιώτγης Δημήτριος,  Γραμματικάκης Ιωάννης, Κανταρτζόγλου Κοσμάς, Κασαπάκη Χρυσάνθη, Μανιδάκη Βάλλια, Μηνου Χαρά, Περατσάκη Αικατερίνη, Σοφιου Αντώνιος, Τόλης Παντελής, Τσάτσιου Γεωργία

Υποψήφιοι κοινοτικοί σύμβουλοι 2ης ανατολικής κοινότητας

Αλεξανδράκης Μιχαήλ, Γιαλαμάς Εμμανουήλ, Καλατζής Δημήτριος, Καλης Ιάκωβος, Καναράκη Χρυσάνθη, Καραντεμοίρη Καλλιόπη, Μαλεφιτσάκη Ειρήνη, Τζιμόπουλος Θεόδωρος, Μαυράκη Αικατερίνη, Μηλιαράς Εμμανουήλ, Μπουγιας Αγγελος, Ρουσάκη Δέσποινα, Σαραντόπουλος Κωνσταντίνος.

Υποψήφιοι κοινοτικοί σύμβουλοι 3ης δυτικής κοινότητας

Αντωνακάκη Χρυσή, Θανάσης Χαραλάμπους, Καγιαμπάκης Μιχαήλ, Κελεσης Κωνσταντίνος, Κοσμαδάκης Νικόλαος, Μανουσάκη Νίκη, Μανουσάκης Εμμανουήλ, Μιχελάκης Στυλιανός, Πετράτου Διονυσία, Σκουτέλη Αργυρώ, Χρηστάκης Γεώργιος, Χρυσικού Ειρήνη.

Υποψήφιοι κοινοτικοί σύμβουλοι 4ης νότιας κοινότητας

Αλεξανδράκης Κωνσταντίνος, Αλουμπη Ειρήνη, Ανδρεαδάκης Δημήτριος, Γαρεφαλάκη Μυρτώ, Δαμουλάκη Εμμανουέλα, Καζανα Δήμητρα, Κουτσάκη Αικατερίνη, Λαβεντζάκης Βασίλειος, Λενακάκης Γεώργιος, Λιάπης Κωνσταντίνος, Μαράκης Ιωάννης, Μερσυνιάς Ματθαίος, Ξημεράκη Αικατερίνη, Περυσινάκης Δημήτριος, Πολυχρονάκης Γεώργιος, Τσεμεκίδου Γεωργία, Φλαρούτζου Φωτεινή, Χατζηγεωργίου Γεώργιος, Χατζηγεωργίου Γεώργιος, Χατζιδάκης Μανούσος

Υποψήφιοι κοινοτικοί σύμβουλοι κοινότητας Ν. Αλικαρνασσού

Αντωνακάκη Μαρία, Βασιλώττος Εμμανουήλ, Γιαλαμά Διαμαντή, Δρούλος Σπυρίδων, Κεφαλούκος Διονύσιος, Μωραΐτη Μαριάνθη, Σαντιξής Σπυρίδων, Σκεπάρνη Ασημίνα, Τσούλφας Μιχαήλ, Χατζηδάκη Γεωργία, Χριστοδούλου Νικόλαος

Υποψήφιοι κοινοτικοί σύμβουλοι  κοινότητας Αγ. Σύλλα

Χαβάκης Γεώργιος, Διαλεκτάκης Ελευθέριος, Κοτσαρέλη Ιωάννα, Στεφανάκης Ιωάννης

Υποψήφιοι κοινοτικοί σύμβουλοι κοινότητας Βασιλειών

Καπετανάκης Εμμανουήλ, Λειβαδίτης Ευάγγελος, Μπουντουρά Φανή, Μεσσαριτάκη Δέσποινα, Σμυρνάκη Αθηνά, Στεφανάκης Εμμανουήλ, Τσάκωνας Φώτιος

Υποψήφιοι κοινοτικοί σύμβουλοι κοινότητας Βουτών

Παπαδάκης Ζαχαρίας, Πολυχρονάκη Αμαλία, Πολυχρονάκη Ευγενία, Πολυχρονάκης Μανώλης, Πολυχρονάκης Ιωάννης

Υποψήφιοι κοινοτικοί σύμβουλοι κοινότητας Σκαλανίου

Ζερβάκη Ευαγγελία, Σλαβικ Κάρολος, Τζίκα Μαρίνα, Χαλκιαδάκης Κωνσταντίνος, Χανιωτάκης Γεώργιος.

 

Μπορεί επίσης να σας αρέσει