ΒΟΛΕΪ: Εκτός έδρας αποστολές για Μεσσαρά και ΑΘΛΕΣΗ

92

Στα γυναικεία πρωταθλήματα εστιάζεται το ενδιαφέρον των φίλων του κρητικού βόλεϊ αυτό το διήμερο καθώς τα μπαράζ του ΟΦΗ για την άνοδο στην Α1, θα αρχίσουν στις 2 Μαρτίου.

Για τη 17η αγωνιστική της PreLeague, η Μεσσαρά θα αντιμετωπίσει σήμερα (4μ.μ.) στη Ν. Φιλαδέλφεια την πολύ ισχυρή ΑΕΚ (Οικονόμου-Λιδωρικιώτη).

Στην Α2 γυναικών πραγματοποιείται επίσης η 17η αγωνιστική, με την ΑΘΛΕΣΗ να δίνει δεύτερο σερί εκτός έδρας ματς, με αντίπαλο τον ΑΣΠ Απόλλωνα στην Πάτρα ο οποίος μάχεται για τη σωτηρία. Το πρώτο σερβίς θα γίνει αύριο στις 2 μ.μ. (Σπυρόπουλος-Γεράνιος).

 

Ντέρμπι στο Κύπελλο

ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός και Ηρακλής-Φοίνικας Σύρου είναι οι δύο ημιτελικοί του final-4 του Κυπέλλου Ελλάδας ανδρών όπως προέκυψε από την κλήρωση. Η τελική φάση της διοργάνωσης θα πραγματοποιηθεί το διήμερο 19-20 Απριλίου στην Ιεράπετρα.

Τα Παγκρήτια

Πλήρες είναι το πρόγραμ.μ.α και αυτό το σαββατοκύριακο στα πρωταθλήματα της ΕΣΠΕΚ.

Αναλυτικά οι συναντήσεις με τους διαιτητές:

ΣΑΒΒΑΤΟ

Κορασίδων Α’

Σούδα-Ακρωτήρι, 5μ.μ., Σούδα: Σύκας- Μωραϊτάκη.

Παγχανιακός-Ν.ΟΠΕΡ, 5μ.μ., Χανιά: Κανδηλιεράκης- Μωραϊτάκη.

ΣΦΠΧ-Αρκάδι, 3μ.μ., Χανιά: Κουνδουράκη- Μωραϊτάκη.

Χερρονάσιος-Πήγασος, 7μ.μ., Χερσόνησος: Αμαργιανιτάκης-Μιχαηλίδη.

Μεσσαρά-ΑΘΛΕΣΗ, 3μ.μ., Μοίρες: Πακιουφάκη- Φανουράκη.

Άρης-ΓΕΗ, 4μ.μ., Γούρνες: Αμαργιανιτάκης-Μιχαηλίδη.

Κορασίδων Β’

Ηρόδοτος-ΟΦΗ, 6 μ.μ. Αλικαρνασσός: Καραλή – Αβραμοπούλου.

ΓΕΗ-Πήγασος, 2 μ.μ., Λίντο: Αβραμοπούλου – Καραλή.

Σητειακός-ΓΕΙ, 2 μ.μ., Σητεία: Πετράκης.

Κύδων-Σούδα, 11πμ Σούδα: Σπαντιδάκη-Σταγάκης.

Άνεμος-Αρκάδι, 12.30μ.μ. Κλαδισός: Καγκάς-Σύκας.

Παγκορασίδων Α’

Γρύπας-Φιλαθλητικός, 11πμ, Μελέσες: Καραπουλάκης-Μιχαηλίδη.

Παγκορασίδων Β’

ΑΘΛΕΣΗ2-ΓΕΗ2, 12μ Λίντο: Αβραμοπούλου.

Παμπαίδων

ΣΦΠΧ-ΓΕΗ, 1μ.μ., Χανιά: Γιαννόπουλος- Μωραϊτάκη.

Ν.ΟΠΕΡ-ΟΦΗ, 7μ.μ., Ρέθυμνο: Μαρινάτος-Κλώτσα.

ΚΥΡΙΑΚΗ

Ανδρών

Ηρόδοτος-Χερρονάσιος, 8μ.μ., Αλικαρνασσός: Βασιλόπουλος-Μαρινάτος (Κλώτσα).

Κύδων-ΓΕΗ, 6μ.μ., Χανιά: Κανδηλιεράκης- Αγγελίδης (Μωραϊτάκη).

ΣΦΠΧ-Ν.ΟΠΕΡ, 4μ.μ., Χανιά: Αγγελίδης- Κανδηλιεράκης (Μωραϊτάκη).

Σούδα- Ακρωτήρι, 7μ.μ., Σούδα: Σύκας-Σπαντιδάκη.

Γυναικών

Χερρονάσιος- Ακρωτήρι,,6μ.μ., Χερσόνησος: Καραλή- Αβραμοπούλου (Πακιουφάκη).

Γιούχτας-Πήγασος, 3μ.μ. Αρχάνες: Αμαργιανιτάκης- Βασιλόπουλος (Αβραμοπούλου).

Αρκάδι- Παγχανιακός, 7.30μ.μ. Ρέθυμνο: Γιαννόπουλος- Κουνδουράκη (Χαριτωνίδου).

ΓΕΗ-Κύδων, 6.30μ.μ. Λίντο: Σπιθάκη- Αμαργιανιτάκης (Καλεμάκη)

Ν.ΟΠΕΡ-ΣΦΠΧ, 3.30μ.μ., Ρέθυμνο: Κουνδουράκη-Γιαννόπουλος (Χαριτωνίδου).

Κορασίδων Β’

Φιλαθλητικός- Γιούχτας, 10πμ Λίντο: Καραλή- Πακιουφάκη.

Παγκορασίδων Α’

Μεσσαρά-ΑΘΛΕΣΗ, 11πμ Μοίρες: Καραπουλάκης-Φανουράκη

ΟΦΗ- Χερρονάσιος, 12μ ΒΑΚ: Πακιουφάκη- Καραλή

Άρης-ΓΕΗ, 11πμ Γούρνες: Αμαργιανιτάκης-Αβραμοπούλου

Κύδων-Άνεμος, 10πμ Χανιά: Σπαντιδάκη- Δημακοπούλου

Αετός-Σούδα, 2μ.μ. Χανιά: Σπαντιδάκη- Σταγάκης

Ακρωτήρι-Παγχανιακός, 12μ Ακρωτήρι: Σύκας-Μωραϊτάκη

Αρκάδι-ΣΦΠΧ, 5.30μ.μ. Ρέθυμνο: Κουνδουράκη- Χαριτωνίδου.

Παγκορασίδων Β’

ΓΕΗ 2-Γιούχτας, 8.30μ.μ. Λίντο: Αβραμοπούλου

Ηρόδοτος-ΑΘΛΕΣΗ2, 4μ.μ., Αλικαρνασσός: Κλώτσα

ΓΕΙ-ΓΕΗ3, 11πμ Ιεράπετρα: Πετράκης

Ανεμος 3-Αρκάδι 2, 1μ.μ., Κλαδισός: Μωραϊτάκη

Ακρωτήρι- Άνεμος 2, 10πμ Ακρωτήρι:  Μωραϊτάκη

Σούδα 2-Κύδων 2, 5μ.μ., Σούδα Καγκάς

Παμπαίδων

Ηρόδοτος-ΟΦΗ, 6μ.μ. Αλικαρνασσός: Μαρινάτος-Κλώτσα.

Συγκεντρωτική προπόνηση του κλιμακίου κοριτσιών Ανατολικής Κρήτης, θα πραγματοποιηθεί αυτή τη Δευτέρα (4.30 μ.μ.) στα «Δύο Αοράκια».

Από τον ομοσπονδιακό προπονητή κ. Μανωλάκη, κλήθηκαν οι εξής αθλήτριες: Αγγελή, Αντωνακάκη, Κατσαμποξάκη, Περδικάκη (ΓΕΗ), Βλαστού, Παπάζογλου (Χερρονάσιος), Καλουτσάκη, Κονσολάκη, Πλουμή, Ρουμπάκη (ΑΘΛΕΣΗ), Κωνσταντάκη (Μεσσαρά), Μαρκάκη, Μικράκη (Πήγασος).

 

 

 

Μπορεί επίσης να σας αρέσει