ΕΚΑΣΚ: Οι προβολείς στο ντέρμπι κορυφής Κύδων-Εργοτέλης

109

Το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στον Κύδωνα και τον Εργοτέλη δεσπόζει στο πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Ανδρών της ΕΚΑΣΚ.

Οι δύο ομάδες που είναι ισόβαθμες, διεκδικούν το απόλυτο πλεονέκτημα έδρας ενόψει των πλέι οφ, με τον Εργοτέλη επιπρόσθετα να ζητά και μια ρεβάνς για την ήττα στον αγώνα του α’ γύρου. Σημαντικά παιχνίδια με φόντο την τετράδα γίνονται στο Λίντο ανάμεσα στο «Ηράκλειο» και την Ακαδημία Ρ. και στις Μοίρες μεταξύ Μεσσαράς και Πεδιάδας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των κατηγοριών της ΕΚΑΣΚ, με τους διαιτητές και τη γραμματεία:

ΣΑΒΒΑΤΟ

Ανδρών

Κύδων-Εργοτέλης, 5μ.μ., Κλαδισός: Κώτσου -Χριστινάκης Ν. (Σφιγκάκη, Τσιτσιριδάκης, Μωραϊτάκη)

Ηρόδοτος-ΟΑΧ, 6μ.μ., Αλικαρνασσός: Σκανδαλάκης-Κουλιεράκη (Βαρούχα, Στούμπου, Καπετάνιου)

ΑΟΚ Χανιά-Ανδρογέας, 7μ.μ., Κλαδισός: Κατραχούρας- Χριστινάκης Β. (Κώτσου, Καμπάκου, Φουράκη)

Τηγανίτης-Ακρωτήρι, 8μ.μ., Αλικαρνασσός: Πετράκης- Στιβακτάκης (Αποστολάκη, Βαρούχα, Καπετάνιου)

Ηράκλειο-Ακαδημία Ρ., 8μ.μ., Λίντο: Κατσαπρακάκης-Ξυλάς (Σμυρνάκης, Πηρουνάκη, Κτιστάκη)

Μεσσαρά-Πεδιάδα, 8μ.μ., Μοίρες: Μπανασάκης-Βαλούρδος (Τζαγκαράκης, Λουλούδης, Παντουβάκη).

Γυναικών

Εργοτέλης- Ιεράπετρα, 12μ, Λίντο: Μαραγκάκης- Μαρκάκης (Σακουλάκης, Μαραγκάκη, Λουκάκη).

Παίδων Α’

ΟΦΗ- Ανδρογέας, 12.30μ.μ., ΒΑΚ: Βαρελτζή- Μαμάκης (Γαστεράτος, Μαραθιανός)

ΑΟΑΝ- Ηρόδοτος, 2μ.μ., Αγ. Νικόλαος: Χιωτάκης-Αϊβαλιώτης (Σμυρνάκης, Γιακουμάκη)

Ηράκλειο-Κύδων, 6μ.μ., Λίντο: Σταυρουλάκης-Κατσούγκρης (Σμυρνάκης, Σγουράκη)

ΟΑΧ- Ακρωτήρι, 11.30π.μ., Σούδα: Καμπίτσης-Δημητρουλάκης (Πλουμίδης, Πλουμίδου).

Παίδων Β’

Β Όμιλος

Δειλινό- Τηγανίτης, 4μ.μ., Αλικαρνασσός:  Τσαϊρίδης-Μαρκοδημητράκης (Στούμπου, Φωστήρας).

ΚΥΡΙΑΚΗ

Εφήβων

Α’ Όμιλος

Ακρωτήρι-ΑΟΚ Χανιά, 3μ.μ., Ακρωτήρι:  Καμπίτσης-Κουλιεράκη (Καμπάκου, Φουντουλάκης).

Άσκηση- Ανδρογέας, 12μ Αλικαρνασσός:  Στιβακτάκης- Μαλλιαράκη (Τρευλάκης, Τζαγκαράκης)

ΟΑΧ-ΑΓΟΡ, 5μ.μ., Κλαδισός: Χριστινάκης-Δημητρουλάκης (Κοκκινάκης, Παπαδοκωνσταντάκη).

Β’ Όμιλος

Ηρόδοτος-Εργοτέλης, 6μ.μ., Αλικαρνασσός:  Λόλι-Σταμάτης (Φωστήρας, Καπετάνιου).

Αναγέννηση-Ιεράπετρα, 4.30μ.μ., Αρκαλοχώρι:  Βαλούρδος- Γερμανής (Γεροντή, Πηρουνάκη)

ΟΦΗ- ΑΟΑΝ, 7.30μ.μ., ΒΑΚ: Χιωτάκης-Κατσούγκρης (Στούμπου, Γαστεράτος).

Παίδων Β’

Α’ Όμιλος

Ηρόδοτος 2- Χανιά BC, 4μ.μ., Αλικαρνασσός:  Αίβαλιώτης-Σταμάτης (Παντουβάκη, Καπετάνιου)

Ανδρογέας 2-ΑΓΟΡ 2, 2μ.μ., Αλικαρνασσός:  Λόλι-Αϊβαλιώτης (Παντουβάκη, Τζαγκαράκης)

ΟΑΧ 2-Πλατανιάς, 3μ.μ., Κλαδισός:  Ξυλάς-Σιβαρόπουλος (Μωραϊτάκη, Μηνασίδης)

Ηράκλειο 2- ΑΟΚ Χανιά, 12μ, Λίντο:  Μαμάκης-Πολυχρονάκης (Σγουράκη, Κοκαράκη)

Ακαδημία Ρ.- Κύδων2, 11π.μ., Ρέθυμνο: Θεοδωράκης-Καθαράκης (Αποστολάκη, Μιχελάκη).

Β’ Όμιλος

Γιούχτας- Πεδιάδα, 1μ.μ., Αρχάνες: Βαλούρδος- Γερμανής (Γεροντή, Πηρουνάκη)

ΟΦΗ 2- Σητειακός, 1μ.μ., ΒΑΚ:  Χιωτά (Κτιστάκη, Λουλούδης)

Ιεράπετρα-Νεάπολη, 11π.μ., Ιεράπετρα:  Τσαϊρίδης- Βαρελτζή (Σωμαράκη, Σακουλάκης)

ΟΑΣΗ- Μεσσαρά, 3μ.μ., Χερσόνησος:  Μαμάκης-Πολυχρονάκης (Γαστεράτος, Λουκάκη).

Κορασίδων

Ηρόδοτος-ΟΦΗ, 8μ.μ., Αλικαρνασσός:  Αϊβαλιώτης-Μαλλιαράκη (Αποστολάκη, Φωστήρας)

Ανδρογέας- Πεδιάδα, 10 π.μ., Αλικαρνασσός:  Στιβακτάκης- Μαλλιαράκη (Μαραθιανός-Κτιστάκη)

Ιεράπετρα-Εργοτέλης, 1μ.μ., Ιεράπετρα: Τσαϊρίδης- Βαρελτζή (Σωμαράκη, Σακουλάκης).

 

Μπορεί επίσης να σας αρέσει