ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΗΣ ΕΣΠΕΚ: 6-7 Οκτωβρίου αρχίζει το βόλεϊ Κρήτης

240

Στις 4 Νοεμβρίου θα ξεκινήσει το πρωτάθλημα βόλεϊ Κρήτης ανδρών ενώ των γυναικών στις 7 Οκτωβρίου.

Αυτό αποφασίστηκε προχθές στην διάρκεια της κλήρωσης των πρωταθλημάτων της ΕΣΠΕΚ.

Επίσης των εφήβων και νεανίδων θα ξεκινήσει στις 6 Οκτωβρίου.

Για τα υπόλοιπα θα αποφασιστεί εντός ημερών. Στην προχθεσινή εκδήλωση κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του εκλιπόντος προέδρου Κωστή Ψαρουδάκη.

Πώς θα γίνουν τα πρωταθλήματα τώρα:

Ανδρών: Παγκρήτιο 2 γύρων με play off

Γυναικών: Παγκρήτιο 2 γύρων με play off

Εφήβων: Παγκρήτιο 2 γύρων . Ο 1ος και 2ος θα αγωνιστούν στις 2 νικες

Νεανίδων: 2 ομίλους (ανατολική- δυτική κρήτη). Β φάση οι δύο πρώτοι των ομίλων ΧΙΑΣΤΙ και στον τελικό οι 2 νικητές των ΧΙΑΣΤΙ

Παιδων: Παγκρήτιο 2 γύρων. Ο 1ος και 2ος θα αγωνιστούν στις 2 νίκες

Κορασίδων: Α΄και Β κατηγορία για πρώτη φορά φέτος. Και στις 2 κατηγορίες υπάρχουν δύο όμιλοι. Στην Α κατηγορία οι δύο πρώτοι των ομίλων θα παίξουν ΧΙΑΣΤΙ  και οι νικητές θα παίξουν στις 2 νίκες. Ο 6ος της Α κατηγορίας πέφτει ο 1ος της Β κατηγορίας ανεβαίνει. Ο 5ος της Α θα παίξει μπαράζ με τον 2ο της Β κατηγορίας σε δύο αγώνες και ο νικητής θα αγωνίζεται στην Α και ο χαμένος στη Β.

Παμπαίδων: Παγκρήτιο 2 γύρων. Ο 1ος και ο 2ος θα αγωνιστούν στις 2 νίκες.

Λόγω μεγάλου αριθμού συμμετοχών στο πρωτάθλημα Παγκορασίδων (32 ομάδες) θα υπάρξει διαβούλευση με τα σωματεία για το σύστημα διεξαγωγής με στόχο ποιοτικότερους και ανταγωνιστικότερους αγώνες.

ΑΝΔΡΩΝ

1η αγωνιστική 8η

Χερρονάσιος – Ακρωτήρι

Σούδα – Ν. ΟΠΕΡ

ΣΦΠΧ - ΓΕΗ

Κύδων – Ηρόδοτος

2η αγωνιστική 9η

Σούδα – Χερρονάσιος

Ακρωτήρι - ΣΦΠΧ

Ν. ΟΠΕΡ - Κύδων

Ηρόδοτος – ΓΕΗ

3η αγωνιστική 10η

Χερρονάσιος – ΣΦΠΧ

Κύδων – Σούδα

Ηρόδοτος – Ακρωτήρι

ΓΕΗ - Ν. ΟΠΕΡ

4η αγωνιστική 11η

Κύδων – Χερρονάσιος

ΣΦΠΧ – Ηρόδοτος

Σούδα - ΓΕΗ

Ακρωτήρι – Ν. ΟΠΕΡ

5η αγωνιστική 12η

Χερρονάσιος - Ηρόδοτος

ΓΕΗ - Κύδων

Ν. ΟΠΕΡ - ΣΦΠΧ

Ακρωτήρι – Σούδα

6η αγωνιστική 13η

ΓΕΗ - Χερρονάσιος

Ηρόδοτος – Ν. ΟΠΕΡ

Κύδων – Ακρωτήρι

ΣΦΠΧ – Σούδα

7η αγωνιστική 14η

Ν. ΟΠΕΡ – Χερρονάσιος

Ακρωτήρι - ΓΕΗ

Σούδα - Ηρόδοτος

ΣΦΠΧ - Κύδων

 

 

ΠΑΙΔΩΝ

1η αγωνιστική 6η

Αρκάδι – Ν. ΟΠΕΡ

ΟΦΗ – ΣΦΠ Χανίων

Ρεπό: ΓΕΗ

2η αγωνιστική 7η

Ν. ΟΠΕΡ -ΟΦΗ

ΓΕΗ-Αρκάδι

Ρεπό: ΣΦΠ Χανίων

3η αγωνιστική 8η

Ν. ΟΠΕΡ – ΓΕΗ

ΣΦΠ Χανίων – Αρκάδι

Ρεπό: ΟΦΗ

4η αγωνιστική 9η

ΓΕΗ-ΣΦΠ Χανίων

Αρκάδι-ΟΦΗ

Ρεπό: Ν. ΟΠΕΡ

5η αγωνιστική-10η

ΣΦΠ Χανίων-Ν. ΟΠΕΡ

ΟΦΗ-ΓΕΗ

Ρεπό: Αρκάδι

 

ΕΦΗΒΩΝ

1η αγωνιστική 6η

Ηρόδοτος – ΓΕΙεράπετρας

Ν. ΟΠΕΡ - Σούδα

ΣΦΠΧ – ΓΕΗ

2η αγωνιστική 7η

ΓΕιεράπετρας - Ν. ΟΠΕΡ

ΓΕΗ - Ηρόδοτος

Σούδα – ΣΦΠΧ

3η αγωνιστική 8η

ΓΕΙεράπετρας – ΓΕΗ

Σουδα- Ηρόδοτος

Ν. ΟΠΕΡ - ΣΦΠΧ

4η αγωνιστική 9η

ΓΕΗ - Σούδα

Ηρόδοτος – Ν. ΟΠΕΡ

ΣΦΠΧ – ΓΕΙεράπετρας

5η αγωνιστική 10η

Σούδα – ΓΕΙεράπετρας

Ν. ΟΠΕΡ – ΓΕΗ

ΣΦΠΧ – Ηρόδοτος

 

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η αγωνιστική 10η

Γιούχτας – Αρκάδι

ΣΦΠΧ - ΓΕΗ

Πήγασος – Κύδων

Ακρωτήρι – Παγχανιακός

Χερρονάσιος - Ν. ΟΠΕΡ

2η αγωνιστική 11η

Χερρονάσιος – Γιούχτας

Αρκάδι - ΣΦΠΧ

ΓΕΗ - Πήγασος

Κύδων – Ακρωτήρι

Ν. ΟΠΕΡ - Παγχανιακός

3η αγωνιστική 12η

ΣΦΠΧ – Χερρονάσιος

Πήγασος – Αρκάδι

Ακρωτήρι - ΓΕΗ

Παγχανιακός - Κύδων

Γιούχτας – Ν. ΟΠΕΡ

4η αγωνιστική 13η

Χερρονάσιος - Πήγασος

Γούχτας - ΣΦΠΧ

Αρκάδι – Ακρωτήρι

ΓΕΗ – Παγχανιακός

Ν. ΟΠΕΡ – Κύδων

5η αγωνιστική 14η

Ακρωτήρι – Χερρονάσιος

Πήγασος – Γιούχτας

Παγχανιακός – Αρκάδι

Κύδων - ΓΕΗ

ΣΦΠΧ – Ν. ΟΠΕΡ

6η αγωνιστική 15η

Χερρονάσιος – Παγχανιακός

Γιούχτας-Ακρωτήρι

ΣΦΠΧ - πήγασος

Αρκάδι – Κύδων

Ν. ΟΠΕΡ - ΓΕΗ

7η αγωνιστική 16η

Κύδων – Χερρονάσιος

Παγχανιακός – Γιούχτας

Ακρωτήρι - ΣΦΠΧ

ΓΕΗ – Αρκάδι

Πήγασος -Ν. ΟΠΕΡ

8η αγωνιστική 17η

Χερρονάσιος – ΓΕΗ

Γιούχτας – Κύδων

ΣΦΠΧ - Παγχανιακός

Πήγασος – Ακρωτήρι

Ν. ΟΠΕΡ - Αρκάδι

9η αγωνιστική 18η

Αρκάδι – Χερρονάσιος

ΓΕΗ – Γιούχτας

Κύδων – ΣΦΠΧ

Παγχανιακός – Πήγασος

Ακρωτήρι – Ν. ΟΠΕΡ

 

 

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Ανατολικής Κρήτης

1η αγωνιστική 4η

Πήγασος  Αθλεση

ΓΕΗ – Αρης Γουρ.

2η αγωνιστική 5η

Αθλεση – ΓΕΗ

Αρης Γουρ. – Πήγασος

3η αγωνιστική 6η

ΓΕΗ – Πήγασος

Αθλεση – Αρης Γουρ.

 

Δυτικής Κρήτης

1η αγωνιστική 6η

Ακρωτήρι – ΝΑΟ Σούδας

Παγχανιακός - Κύδων

Ρεπό: ΣΦΠ Χανίων

2η αγωνιστική 7η

ΝΑΟ Σούδας – Παγχανιακός

ΣΦΠ Χανίων - Ακρωτήρι

Ρεπό: Κύδων

3η αγωνιστική 8η

ΝΑΟ Σούδας - ΣΦΠ Χανίων

Κύδων – Ακρωτήρι

Ρεπό: Παγχανιακός

4η αγωνιστική 9η

ΣΠΦ Χανίων – Κύδων

Ακρωτήρι – Παγχανιακός

Ρεπό: ΝΑΟ Σούδας

5η αγωνιστική 10η

Κύδων – ΝΑΟ Σούδας

Παγχανιακός - ΣΦΠ Χανίων

Ρεπό: Ακρωτήρι

 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’

Ανατολικής Κρήτης

1η αγωνιστική 6η

Μεσσαρά-Πήγασος

ΓΕΗ-ΑΘΛΕΣΗ

Αρης Γουρ.- Χερρονάσιος

2η αγωνιστική 7η

Πήγασος-ΓΕΗ

Χερρονάσιος-Μεσσαρά

Αθλεση – Αρης Γουρ.

3η αγωνιστική 8η

Πήγασος-Χερρονάσιος

ΑΘΛΕΣΗ – Μεσσαρά

ΓΕΗ – Αρης Γουρ.

4η αγωνιστική 9η

Χερρονάσιος – Αθλεση

Μεσσαρά-ΓΕΗ

Αρης Γουρ. – Πήγασος

5η αγωνιστική 10η

Αθλεση – Πήγασος

ΓΕΗ-Χερρονάσιος

Αρης Γουρ.-Μεσσαρά

 

Δυτικής Κρήτης

1η αγωνιστική 6η

Παγχανιακός – Ακρωτήρι

Αρκάδι – Ν. ΟΠΕΡ

ΣΦΠΧ – Σούδα

2η αγωνιστική 7η

Ακρωτήρι  – Αρκάδι

Σούδα- Παγχανιακός

Ν. ΟΠΕΡ - ΣΦΠΧ

3η αγωνιστική 8η

Ακρωτήρι – Σούδα

Ν. ΟΠΕΡ – Παγχανιακός

Αρκάδι – ΣΦΠΧ

4η αγωνιστική 9η

Σούδα – Ν. ΟΠΕΡ

Παγχανιακός – Αρκάδι

ΣΦΠΧ - Ακρωτήρι

5η αγωνιστική 10η

Ν. ΟΠΕΡ – Ακρωτήρι

Αρκάδι – Σούδα

ΣΦΠΧ – Παγχανιακός

 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’

Ανατολικής Κρήτης

1η αγωνιστική 8

Γιούχτας-Σητειακός

ΓΕΙεράπετρας-Πήγασος

ΓΕ-ΟΦΗ

Ηρόδοτος-Φιλαθλητικός

2η αγωνιστική 9η

ΓΕΙεράπετρας-Γιούχτας

Σητειακός-ΓΕΗ

Πήγασος-Ηρόδοτος

Φιλαθλητικός-ΟΦΗ

3η αγωνιστική 10η

Γιούχτας – ΓΕΗ

Ηρόδοτος-ΓΕΙεράπετρας

Φιλαθλητικός-Σητειακός

ΟΦΗ-Πήγασος

4η αγωνιστική 11η

Ηρόδοτος-Γιούχτας

ΓΕΗ-Φιλαθλητικός

ΓΕΙεράπετρας-ΟΦΗ

Σητειακός-Πήγασος

5η αγωνιστική 12η

Γιούχτας-Φιλαθλητικός

ΟΦΗ-Ηρόδοτος

Πήγασος-ΓΕΗ

Σηετιακός-ΓΕΙεράπετρας

6η αγωνιστική 13η

ΟΦΗ-Γιούχτας

Φιλαθλητικός-Πήγασος

Ηρόδοτος-Σητειακός

ΓΕΗ-ΓΕΙεράπετρας

7η αγωνιστική 14η

Πήγασος-Γιούχτας

Σητειακός-ΟΦΗ

ΓΕΙεράπετρας-Φιλαθλητικός

ΓΕΗ-Ηρόδοτος

 

Δυτικής Κρήτης

1η αγωνιστική 6η

Κύδων 2- Αρκάδι

Ανεμος – Αετός

Κύδων 1 – Σούδα

2η αγωνιστική 7η

Αρκάδι-Ανεμος

Σούδα-Κύδων 2

Αετός-Κύδων 1

3η αγωνιστική 8η

Αρκάδι-Σούδα

Αετός-Κύδων 2

Ανεμος - Κύδων 1

4η αγωνιστική 9η

Σούδα-Αετός

Κύδων 2 – Ανεμος

Κύδων 1 – Αρκάδι

5η αγωνιστική 10η

Αετός – Αρκάδι

Ανεμος - Σούδα

Κύδων 1 – Κύδων 2

 

 

Μπορεί επίσης να σας αρέσει