Ποιοι αθλητές-τριες παίρνουν μέρος στο All star στη Χερσόνησο

Τα “αστεράκια” της Κρήτης το Σάββατο στη Χερσόνησο

233

Τα «αστεράκια» αγόρια, κορίτσια του κρητικού πρωταθλήματος μπάσκετ θα αγωνιστούν σε μια «all star» διοργάνωση το Σάββατο (16 Ιουνίου) στο Φιλωνίδειο κλειστό γυμναστήριο στη Χερσόνησο.

Στους αγώνες θα συμμετέχουν συνολικά οκτώ (8) ομάδες που αποτελούνται από τους καλύτερους αθλητές και αθλήτριες από όλη την Κρήτη, όπως έχουν προκύψει από ψηφοφορία των προπονητών κατά τη διάρκεια του πρωταθλήματος.  Το πρόγραμμα αγώνων, το οποίο ανακοίνωσε η Επιτροπή Πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚ, έχει ως εξής:

12:00 Μίνι Κορασίδες

13.30 Μίνι Αγόρια

15:00 Παγκορασίδες

16.30 Παμπαίδες

Η διοργάνωση πραγματοποιείται με την υποστήριξη του Δήμου Χερσονήσου και της Κοινωφελούς Επιχείρησης Δήμου Χερσονήσου, είναι ανοικτή στο κοινό και εντάσσεται στη συνολική προσπάθεια δημιουργίας προτύπων για τη νεολαία και κινήτρων για την ανάπτυξη αθλητικών ενδιαφερόντων για τα παιδιά. Να σημειωθεί ότι και από τη συγκεκριμένη διοργάνωση θα επιλεγούν παιδιά – από τον περιφερειακό και τους νομαρχιακούς προπονητές Κρήτης – που θα στελεχώσουν τα κλιμάκια ανάπτυξης Κρήτης, τα οποία αποτελούν μέρος του συνολικού αναπτυξιακού προγράμματος της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης.

Οι αθλητές (Π/Π, Π/Κ, μίνι) που θα πάρουν μέρος στην τελική φάση (All Star Game) είναι:

ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ

ΚΡΟΝΟΣ

Μουτάφης Εμμ. (Ηρόδοτος), Χοχλιδάκης Σ. (Γιούχτας), Στεβοβιτς Μ. (Πεδιάδα ΑΟΧ), Χρυσοστόμου Ε. (Πεδιάδα ΑΟΧ), Μπολας (ΟΑΣΗ), Λαμπράκης Π. (ΟΦΗ), Γεννιτσαρίδης Θ. (Ηράκλειο), Κανατάκης Ι. (Ηράκλειο), Κουγιουμτζής Γ. (Μεσσαρά), Μαρκάκης Ζ. (Εργοτέλης), Βουιδάσκης Μ. (Ανδρογέας), Τζώρτζης Ι. (ΑΟ Αγ. Νικολάου), Δασκαλάκης Κ. (Ιεράπετρα), Ιωάννου Σ. (Δειλινό), Μορφιαδάκης Γ. (Αναγέννηση), Φρυδάκης Α. (Πλατανιάς), Πατεράκης Π. (Κύδων), Καραχάλιος (ΟΑΧ), Χασουράκης (ΑΟΚ Χανιά), Μαραθάκης Σ. (Χανιά BC), Ρομπολάκης (Ακρωτήρι), Μιχελάκης Π. (Πεδιάδα).

ΕΡΜΗΣ

Καρλής Εμμ. (Ηρόδοτος), Κατσουγκρής Φ. (Ηρόδοτος), Μαλλίδης Ι. (Γιούχτας), Παντελάκης Μ. (Πεδιάδα), Καφάσης Μ. (ΟΑΣΗ), Φιολιτάκης Ι. (ΟΦΗ), Χαλκιαδάκης Μ. (ΟΦΗ), Στεφανάκης Α. (Ηράκλειο), Σαραντουλάκης Γ. (Μεσσαρά), Αμποση Β. (Εργοτέλης), Ξηρουχάκης Ε. (Ανδρογέας), Μουλιανιτάκης Ν. (ΑΟ Αγ. Νικολάου), Δεμέτζος Στ. (Νεάπολη), Κατσούλης Μ. (Δειλινό), Δραπανίωτης Ι. (Κίσσαμος), Βόλτσης Ε. (Κύδων), Δερεδάκης Κ. (Ακ. Ρεθύμνου), Τσιμιγκάκης Μ. (ΟΑΧ), Γκουλέας Σ. (ΑΓΟΡ), Χρυσαφάκης Κ. (ΟΑΧ 2000), Καστανιουδάκης Δ. (ΑΟ Ακρωτήρι).

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ

ΑΡΗΣ

Καρλής Μιχ. (Ηρόδοτος), Κατσουρρι Ερ. (Ηρόδοτος), Ουσταμανωλάκης Γ. (Γιούχτας), Ρουκουνάκης Ε. (Πεδιάδα), Μαρίνος Β. (ΟΑΣΗ), Οικονόμου (ΟΦΗ), Περαντωνάκης Ι. (Ηράκλειο), Σαββάκης Χ. (Μεσσαρά), Λαγουδάκης Α. (Εργοτέλης), Αντιφυλιώτης Ε. (Ανδρογέας), Αυγουστάκης Ν. (ΑΟΑΝ), Γιακουμάκης Β. (Ιεράπετρα), Μαρκάκης Γ. (Δειλινό), Στυλιανάκης Δ. (Αναγέννηση), Κεσόπουλος Ε. (Πλατανιάς), Φαρμάκης Ι. (Κύδων), Νησιώτης Φ. (ΑΟΚ Χανιά), Γεωργιάδης Θ. (ΟΑ Χανίων), Μανουκαράκης Π. (ΑΓΟΡ), Κωνσταντινίδης Φ. (ΑΓΟΡ), Μαλανδράκης Α. (Χανιά BC), Nεονάκης Φ. (Ακρωτήρι).

ΗΦΑΙΣΤΟΣ

Λαμπράκης Ν. (Ηρόδοτος), Σπηλιωτάκης Β. (Γιούχτας), Κρασανάκης Ε. (Πεδιάδα), Σαμπάνης Ν. (ΟΑΣΗ), Καμπάκας Φ. (ΟΦΗ), Καραπάνος Κ. (Ηράκλειο), Καρανδεμοίρης Ηρ. (Ηράκλειο), Μελαμπιανάκης Ε. (Μεσσαρά), Καβουσάκης Δ. (Εργοτέλης), Παγωνίδης Ν. (Ανδρογέας), Βαρκαράκης Ι. (ΑΟΑΝ), Ζαγορίδης Α. (Ιεράπετρα), Νταναλάκης Κ. (Αναγέννηση), Νικολουδάκης (Κύδων), Προβατινάκης Α. (ΑΟΚ Χανιά), Καψαλάκης Δ. (Ακ. Ρεθύμνου), Παπαλλιονάκης Α. (ΟΑ Χανίων), Σταματάκης Δ. (ΑΓΟΡ), Πετροσιαν Μ. (Σητειακός), Παπακωνσταντόπουλος Λ. (ΟΑΧ 2000).

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

ΗΡΑ

Βερίγου Α. (Ηρόδοτος), Περυσινάκη (ΟΑΣΗ), Μεταξά Α. (ΟΦΗ), Βαβαλή Στ. (Εργοτέλης), Αρχαγγελίδη (Ιεράπετρα), Θεοδοσουλάκη (Αρκάδι), Δασκουλίδου Β. (ΟΑΧ), Αλιφραγκη Φ. (ΟΦΗ), Κατσούλη (Ιεράπετρα), Καλαϊτζιδάκη Δ. (Αρκάδι).

ΑΡΤΕΜΙΣ

Διβινή (Ηρόδοτος), Μαυρίδη (ΟΑΣΗ), Παπαμαρκάκη Μ. (ΟΦΗ), Γιαννουλάκη Σοφία (Εργοτέλης), Κοσμίδη (Ιεράπετρα), Σταυγιανουδάκη Ε. (Αρκάδι), Τσώνη Ε. (ΟΑΧ), Στεφανάκη Ε. (Ηρόδοτος), Μπουελάκη Ε. (Ιεράπετρα).

ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

ΑΘΗΝΑ

Μανουκάκη Γ. (Ηρόδοτος), Κουκουλάκη Ε. (Πεδιάδα), Τζανετή Δ. (ΟΦΗ), Βαρδαβά (Εργοτέλης), Γιαπιτζόγλου (Ανδρογέας), Σταφυλάκη Δ. (Αρκάδι), Μπολιώτη Μ. (ΟΑΧ), Τζουγρεράκη Αι. (ΟΑΧ 2000), Γιαννακάκη Ι. (Ατσιπόπουλο), Γαλανάκη (Ανδρογέας), Λουπασάκη Δ. (ΟΑΧ), Νικολιδάκη Μ. (Αρκάδι), Κωνσταντουδάκη (ΟΑΧ).

ΔΗΜΗΤΡΑ

Στεφανάκη Ι. (Ηρόδοτος), Στεργίου Γκλ. (Πεδιάδα), Μουρτζάκη (ΟΦΗ), Τσιμπολοστεφανάκη (Εργοτέλης), Ορφανού (Ανδρογέας), Λιναράκη Μ. (Αρκάδι), Παπαδάκη Ε. (ΟΑΧ), Πουλή Ε. (ΟΑΧ 2000), Βουλουμπασάκη (Ατσιπόπουλο), Κουράκη (ΟΑΧ), Μερμιμογλου Ε. (Αρκάδι), Τσουδερού Α. (Αρκάδι), Πουλιανίδη (ΟΑΧ 2000).

 

Μπορεί επίσης να σας αρέσει