Πατρινοί επισκέπτες σε ΒΑΚ και Μοίρες

Ο ΟΦΗ ΥΠΟΔΕΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΑΙ Η ΜΕΣΣΑΡΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΕ Α2 ΒΟΛΕΪ ΚΑΙ PRE LEAGUE ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ

209

Ομάδες από την Πάτρα υποδέχονται σήμερα ο ΟΦΗ και η Μεσσαρά στην Α2 βόλεϊ (9η αγωνιστική) και την Pre League γυναικών (12η αγωνιστική) αντίστοιχα.

Ο ΟΦΗ θέλει να ανακάμψει κόντρα στην Ολυμπιάδα μετά την εύκολη ήττα στην Ερυθραία για να μη χάσει έτσι την επαφή του με την κορυφή. Το ματς στο κλειστό του ΒΑΚ θα αρχίσει στις 4μ.μ., με διαιτητές τους Αγγελίδη-Αμαργιανιτάκη. Αύριο (4μ.μ.) ο ΣΦΠΧ θα υποδεχθεί στα Χανιά την πρωτοπόρο Παλλήνη (Τραχαλάκη-Αγγελίδης). Με νίκη θέλει να ξεκινήσει τις υποχρεώσεις της για το 2018 η Μεσσαρά που υποδέχεται σήμερα (4μ.μ.) στο Κλειστό Μοιρών τον ουραγό Απόλλωνα Πάτρας.

Ένας αγώνας που δίνει τη δυνατότητα στην ομάδα του κ. Ιωάννου να παραμείνει στην 4η θέση της βαθμολογίας και να βλέπει με αισιοδοξία τη συμμετοχή της στα μπαράζ για άνοδο στην Α1. Διαιτητές ορίστηκαν οι Τραχαλάκη – Γιαννόπουλος. Για την 11η αγωνιστική της Α2 γυναικών, ο ΟΠΕΡ φιλοξενεί σήμερα την πρωτοπόρο Άρτεμη (4μ.μ., Καραπουλάκης-Κανακάκης). Ο ουραγός Κύδων με επιστολή του στην ΕΟΠΕ ενημέρωσε ότι αποχωρεί από το πρωτάθλημα και φυσικά υποβιβάζεται στο τοπικό.

Τα Παγκρήτια

Με πλήρες πρόγραμμα συνεχίζονται το διήμερο τα παγκρήτια πρωταθλήματα βόλεϊ, μετά τις διακοπές των Χριστουγέννων.

Αναλυτικά οι αναμετρήσεις με τους διαιτητές:

Σάββατο

Νεανίδων

  • Πήγασος-ΓΕΗ, 8μ.μ. Λίντο: Κόκκας-Αβραμοπούλου.

Παίδων

  • ΣΦΠΧ-Αρκάδι, 10.30π.μ. Χανιά: Κανδηλιεράκης-Κοκκινάκης.
  • ΟΦΗ-ΟΠΕΡ, 6μ.μ. ΒΑΚ: Καράλη-Αμαργιανιτάκης.

Κορασίδων

  • ΣΦΠΧ-Ακρωτήρι 1, 6.30μ.μ., Χανιά: Ντουμπαρατζή-Περάκη Ι.
  • Σούδα2-Παγχανιακός2, 5μ.μ. Σούδα: Κανδηλιεράκης-Περάκη Μ.
  • Σούδα1-Κύδων2, 7μ.μ. Σούδα: Σύκας-Μωραϊτάκη.
  • Ακρωτήρι 2-Αρκάδι1, 1μ.μ. Ακρωτήρι: Ντουμπαρατζή-Περάκη Κ.
  • Αετός-Παγχανιακός 1, 4.30μ.μ. Χανιά: Πετακάκη-Κοκκινάκης.
  • Άρης-ΓΕΗ 2, 2μ.μ. Γούρνες: Σπιθάκη-Τερζίδου.
  • ΑΘΛΕΣΗ1-ΓΕΙ, 12μ Λίντο: Κόκκας-Μωυσιάδου.
  • Γιούχτας-ΓΕΗ 1, 10μ Αρχάνες: Βλαχάκης-Πακουφάκης.
  • Μεσσαρά-Φιλαθλητικός, 5.30μ.μ. Μοίρες: Κουνδουράκη-Γιαννόπουλος (Καρπουζάς).

Παγκορασίδων

  • ΑΘΛΕΣΗ2-ΓΕΙ, 2μ.μ. Γούρνες: Τερζίδου-Σπιθάκη.
  • Πήγασος2-Χερρονάσιος, 3μ.μ. Χερσόνησος:Στεφανάκης-Μιχαηλίδου

Κυριακή

Ανδρών

  • Χερρονάσιος-ΓΕΙ, 7μ.μ. Χερσόνησος: Αμαργιανιτάκης-Βλαχάκης (Μωυσιάδου).
  • Κύδων – Άνεμος, 8μ.μ. Χανιά: Γιαννόπουλος-Κανδηλιεράκης (Κοκκινάκης).
  • ΟΠΕΡ-Ηρόδοτος, 8μ.μ. Ρέθυμνο: Κανακάκης-Βασιλόπουλος (Καπάνταγη).
  • Ακρωτήρι-ΓΕΗ, 4μ Ακρωτήρι: Πετακάκη-Γιαννόπουλος (Ντουμπαρατζή).

Γυναικών

  • Γιούχτας-ΑΘΛΕΣΗ, 6μ.μ. Αρχάνες: Καραπουλάκης-Κόκκας (Καλεμάκη).
  • ΓΕΗ-Ν.ΟΠΕΡ, 3.30μ.μ. Λίντο: Κόκκας-Καραπουλάκης (Καλεμάκη).
  • Παγχανιακός-Ακρωτήρι, 6μ.μ. Χανιά: Αγγελίδης-Τραχαλάκη (Κουνδουράκη).

Νεανίδων

  • Ακρωτήρι-Σούδα, 2μ.μ. Ακρωτήρι: Ντουμπαρατζή-Περάκη Μ.
  • Αρκάδι-Κύδων, 10π.μ. Ρέθυμνο: Μαρινάτος-Κουρτουραϊδου.
  • Αρης-Φιλαθλητικός, 12μ. Χερσόνησος: Σπιθάκη-Αβραμοπούλου.
  • ΓΕΙ-Πήγασος, 2μ.μ. Ιεράπετρα: Πετράκης-Κουδουμά.

Παγκορασίδων

  • Αρης-Φιλαθλητικός, 4μ.μ. Γούρνες: Σπιθάκη-Αβραμοπούλου.
  • ΓΕΗ2-Πήγασος1, 9π.μ. ΒΑΚ: Τερζίδου-Πακιουφάκη.
  • Γιούχτας-ΑΘΛΕΣΗ1, 4μ.μ. Αρχάνες: Στεφανάκης-Μιχαηλίδη. σαρά-Ηρόδοτος, 11π.μ. Μοίρες: Βλαχάκης-Βαβαδάκη.
  • Γρύπας1-ΟΦΗ, 6μ.μ. Μελέσσες: Στεφανάκης-Μιχαηλίδη.
  • Αετός 1-Ν.ΟΠΕΡ2, 10.30π.μ. Χανιά: Κουνδουράκη-Μωραϊτάκη. εμος1-Αρκάδι, 11π.μ. Ταυρωνίτης: Πετακάκη- Περάκη Κ.
  • Σούδα2-Κύδων 2, 5μ.μ. Σούδα: Κανδηλιεράκης-Μωραϊτάκη.

 

Μπορεί επίσης να σας αρέσει