ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΠΡΩIΝΗ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ

ΕΚΑΣΚ: Ξεκινάει ο Β’ γύρος στους άνδρες

Πρεμιέρα του δευτέρου γύρου αύριο στο πρωτάθλημα ανδρών της ΕΚΑΣΚ, με την αναμέτρηση Δειλινό-Εργοτέλης να ξεχωρίζει στο πρόγραμμα. Ο Κύδων φιλοξενείται από την Πεδιάδα και ο Ηρόδοτος παίζει στο Ρέθυμνο με την Ακαδημία στα άλλα πιο σημαντικά παιχνίδια.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του διημέρου στις τοπικές κατηγορίες μπάσκετ:

Σάββατο

Γυναικών

  • Ηρόδοτος-ΟΦΗ, 4μ.μ. Αλικαρνασσός: Μπανασάκης-Σκανδαλάκης,

(Κοκολάκη, Φραγκάκη, Παπαδάκη).

  • Εργοτέλης-Αρκάδι, 4μ.μ., Λίντο: Πίπλιος-Βαλούρδος,

(Αποστολάκη, Σμυρνάκης Ο., Πηρουνάκη).

Εφήβων

Α’ Όμιλος
  • Ακρωτήρι-ΑΟΚ Χανιά, 4μ.μ. Ακρωτήρι: Χριστινάκης-Δημητρουλάκης, (Καμπάκου, Τσιτσιριδάκης).
  • Δειλινό-ΑΓΟΡ, 2μ.μ., Λίντο: Πίπλιος-Ζοφοριανάκης, (Σμυρνάκης Χ., Γιακουμάκη).
  • Ακαδημία Ρ.-Ηράκλειο, 8μ.μ. Ρέθυμνο: Θεοδωράκης-Νικολιδάκης, (Αποστολάκη, Μπλαβάκη).
Β’ Όμιλος
  • ΟΦΗ-Εργοτέλης, 1.30μ.μ. ΒΑΚ: Χαρίτος-Κρητικάκης, (Καργάκης, Κτιστάκη).
  • Ανδρογέας-Αναγέννηση, 6μ.μ. Λίντο: Χατζημάρκος-Γερμανής, (Ανδρουλάκης, Κοκαράκη).
  • Νεάπολη-Ιεράπετρα, 3μ.μ., Νεάπολη: Τσεχερίδης-Δασκαλάκης, (Χειρακάκης, Μελαμπιανάκης).
  • Πεδιάδα-Ηρόδοτος, 6μ.μ., Χερσόνησος: Τσεχερίδης-Δασκαλάκης, (Χειρακάκης, Μελαμπιανάκης).

Παίδων Β’

Α’ Όμιλος
  • Ηρόδοτος2-ΟΑΧ, 2μ.μ. Αλικαρνασσός: Μαραγκάκης-Ξενάκης, (Γαστεράτος, Μιχαλάκη).
Β’ Όμιλος
  • Ηράκλειο2-Άσκηση, 12μ. Αλικαρνασσός: Τσάμης-Κατσούγκρης (Γεροντή-Καπετάνιου).

Κυριακή

Ανδρών

  • Πεδιάδα-Κύδων, 4μ.μ., Χερσόνησος: Μαραγκάκης-Σκανδαλάκης (Πηρουνάκη, Σμυρνάκης Χ., Μαραγκάκη).
  • Δειλινό-Εργοτέλης, 8μ.μ., Λίντο: Μαλαμάς-Κατσαπρακάκης (Λουλούδης, Χειρακάκης, Φραγκάκη).
  • Τηγανίτης-Μεσσαρά, 6μ.μ., Λίντο: Φιλιππάκης-Τσικριτσάκη, (Κτιστάκη, Τριγώνης, Παπαδάκη).
  • Ακρωτήρι-Ν. Ηράκλειο, 6μ.μ. Ακρωτήρι: Αρτεμάκη-Μακρογιάννης (Φουράκη, Πλουμίδης, Βαρυπατάκη).
  • Ακαδημία Ρ.-Ηρόδοτος, 6μ.μ. Ρέθυμνο: Κώτσου-Καμπίτσης (Σπανουδάκη, Παναγιωτουνάκου, Αποστολάκη).

Παίδων Α’

  • Ηράκλειο-Αναγέννηση, 11π.μ. Αλικαρνασσός: Χαρίτος-Καλαϊτζάκη (Μαραγκάκη, Καπετάνιου).
  • ΟΦΗ-Ανδρογέας, 1μ.μ., ΒΑΚ: Τσεχερίδης-Μαλλιαράκη (Παπαδάκη, Βαρούχα).
  • Εργοτέλης-ΑΓΟΡ, 11.30π.μ., Λίντο: Τσάμης-Μαρκάκης (Χειρακάκης, Μελαμπιανάκης).
  • Κύδων-Ακρωτήρι, 1μ.μ., Χανιά: Μπουζουνιεράκης-Τσεκούρας (Κοκκινάκης, Ανδρουλάκης).

Παίδων Β’

Α’ Όμιλος
  • ΑΟΚ Χανιά-ΟΦΗ2, 2μ.μ. Κλαδισός: Κουλιεράκη-Σιβαρόπουλος (Σφιγκάκη, Τσιτσιριδάκης).
  • ΑΓΟΡ 2-Μεσσαρά, 12μ. Ρέθυμνο: Καθαράκης-Ρόμπου (Παντουβάκη, Μπλαβάκη).

Πλατανιάς-Δειλινό, 1μ.μ., Ταυρωνίτης: Ξυλάς-Σταυρουλάκης (Βαρυπατάκη, Πλουμίδης).

Παίδων Β’

Β’ Όμιλος
  • Άσκηση-Νεάπολη, 5μ.μ., Αλικαρνασσός: Τσεχερίδης-Σαλβαράκη (Βαρούχα, Τρούλη).
  • Γιούχτας-Ηράκλειο2, 1.30μ.μ. Αρχάνες: Χαρίτος-Μαμάκης (Σακαβέλης, Κτιστάκη).
  • Ιεράπετρα-Σητειακός, 6μ.μ. Ιεράπετρα: Βαλούρδος-Κρητικάκης (Σωμαράκη, Κοκολάκη).
  • Πεδιάδα-ΑΟΑΝ, 2μ.μ. Χερσόνησος: Μαραγκάκης-Σκανδαλάκης (Πηρουνάκη, Σμυρνάκης Χ.).

Κορασίδων

  • ΑΟΑΝ-ΟΑΣΗ, 2μ.μ. Αγ. Νικόλαος: Χρυσός-Χουλιάρας (Πετρόσογλου, Φραγκάκη).
  • Ηρόδοτος-ΟΦΗ, 3μ.μ. Αλικαρνασσός: Τσάμης-Ξενάκης (Τριγώνης, Μελαμπιανάκης).
  • Ιεράπετρα-Αρκάδι, 4μ.μ. Ιεράπετρα: Βαλούρδος-Κρητικάκης (Σωμαράκη, Κοκολάκη).
  • Εργοτέλης-ΟΑΧ, 1.30μ.μ. Λίντο: Μακρής-Γεωργιλάκης (Γαστεράτος, Γεροντή).

 

 

Μπορεί επίσης να σας αρέσει